Abidou – jak šel čas

Po více než dvou letech v depozitu našla domov půvabná modrooká Abidou. Pojďme se společně podívat, jak se Abi z koťátka vyvinula v kočičí slečnu.

Abidou jsme přijali v roce 2016 jako malé koťátko. Zaujala na první pohled ledově modrýma očima a světlou měkoučkou srstí. Ale byla taky odjakživa zvláštní i jinak. Abi si i jako kotě hrávala raději sama, nevyhledávala ostatní mládež. Jako dospělá si taky držela odstup od většiny koček. Kamarádila jen se dvěma privátními kocoury Cheertym a Akimem, s kterými se držela stranou od ostatních. Po přestěhování do nového působiště opanovala ložnici a ven z ní vycházela jen proto, aby nabančila nějaké jí nemilé kočce. A to byla vlastně každá. Abinka je prostě vzor snášenlivosti a tolerance.  V domácnosti bylo vlastně jen jediné zvíře, které opravdu uznávala za sobě rovné – pes Bandy. Toho měla od kotěte upřímně ráda, hledala u něj zázemí a oporu. Proto mám jen málo fotek, kde je Abidou sama bez Bandyho, skoro všude je tato nerozlučná dvojice spolu.


Abidou není navíc zcela zdravá. V levém uchu má adenom, který se chová tak trochu nevyzpytatelně. Operovat se zatím nedá, je mu ale třeba věnovat trvalou péči a pozornost.  

Abi se hodně lidem líbila, byla dokonce i jako handicap jednou umístěná, bohužel v důsledku nesnášenlivosti původní kočky byla z nového domova po čase vrácena. Kombinace ne zcela  vstřícné povahy a nutnosti ošetřování je pro hledání trvalého bydlení špatná. Až teď se na i usmálo štěstí. Už v březnu si ji vyhlídla paní s rodinou, která má vhodné podmínky i dost zkušeností na to, aby Abidou u nich mohla úspěšně dožít. Rodina si dala čas na přemýšlení a nakonec si pro ni dojela na For Pets.

Držme palce, aby situaci ustáli a Abidou našla trvalý domov. První zprávy jsou velmi příznivé.


Související odkazy: