Novinky

Animal's O S

6 days 3 hours ago

To byl ale včera na For Pets pátek!!! 🍀🩷Nový domov na výstavě hledala dvě 🐈‍⬛🐈odrostlejší koťata a jedna starší kočička. A výsledek - dvě z našich svěřenkyň našly nový domov. Na jednu jsme dokonce měli dva zájemce. Děkujeme také těm, kdo nás přišli podpořit nákupem v našem charitativním krámku. Kozlíkové a šantové hračky ještě máme.
For Pets - spolu s veletrhy For Kids a For Beauty - se koná i dneska. Budete-li na výstavišti, zastavte se za námi, letos v hale 7 (až na konci výstaviště 🥲). Díky

Animal's O S

1 week 15 hours ago

Útulek z Lučan u Jablonce nad Nisou nabízí parádní společenské / svatební šaty ve prospěch opuštěných zvířat!

Animal's O S

1 week 2 days ago

Zítra začíná For Pets, jehož součástí je opět umisťovací výstava koček. Najdete nás tam také, včetně charitativního krámku se spoustou čerstvě našitých kozlíkových a šantových hraček. přijdete?

Animal's O S

2 weeks 2 days ago

Z depozita zdraví černá kočka Mája. Mája má nemocné ledviny a chce vám všem připomenout důležitost kvalitního krmiva, pitného režimu a dostatku pohybu pro zdraví, a to nejen ledvin a nejen u koček.

Animal's O S

1 month 1 week ago

Mourinky Janča a Hanča + jejich černá sestra Danča se začínají rozhlížet po nového domově. Holčičky jsou plaché - nechají se pohladit, ale musí se na ně pomalu a opatrně. V novém domově budou potřebovat trpělivý přístup a společnost další kočky, která je bude provázet na cestě k větší důvěře v lidi.
Sestřičkám je cca 8 měsíců, jsou čistotné, zvyklé na společnost dalších koček. Odčervené, po první vakcinaci, opatřené mikročipem. Nacházejí se v dom. péči u Liberce, do nového domova půjdou po podpisu adopčního protokolu a úhradě příspěvku na provedenou vet. péči.

Animal's O S

1 month 1 week ago

💛💚 Nový domov našel KULÍŠEK 💜🧡
Kulíšek, cca dvouletý černobílý fešák, se odstěhoval do nového domova. Kocourka, který se přidal k volně žijícím kočkám a do depozita dorazil na začátku tohoto roku, bohužel nikdo nehledal. Kulíšek u nás absolvoval léčbu antibiotiky, která ho zbavila úporné rýmy, dostalo se mu odčervení a vakcinace proti infekčním kočičím chorobám. Jako všichni naši chovanci je i Kulíšek označený mikročipem kvůli jednoznačné identifikaci. Ačkoliv Kulíšek stojí o lidskou přítomnost a rád se nechá hladit, chování v náručí se zatím brání. Jeho osvojitelé jsou s tím smíření a plánují dát kocourovi, který s lidmi zatím nemá ty nejlepší zkušenosti, prostor na to, aby si na nový domov a lidskou přízeň zvyknul.

Animal's O S

1 month 3 weeks ago

Chybí Vám kocour (Chotyně)?

Laskavé paní nebyl lhostejný poraněný kocour. Vedle toho, že jej odvezla na veterinu, ještě zodpovědně informuje o jeho nálezu. Tuto informaci a fotku nám poslala do zpráv:

Dobrý den, v pátek (16. 2. 2024) byl v Chotyni (kousek od Finalu) byl nalezen sražený kocourek. Odvezla jsem ho na veterinu do Růžodolu. Má zlomený ocásek, a byl hrozně podchlazený. Pokud se ho podaří zachránit, tak bude předán do útulku Archa. Ptala jsem se u nás v okolí a nikoho není. Čip nemá, ani obojek, ale nebyl vyhublý. Tak kdyby se vám náhodou někdo ozval, že ho postrádá, tak bude tam.

Animal's O S

2 months 2 days ago

Dvě kočky z Liberce hledají nový domov. Vakcinované, kastrované, čistotné, společně.

Animal's O S

2 months 5 days ago

Z nového domova 😻

Ze svého nového působiště nás zdraví kocourek Kramík, který našel bydllení na jaře minulého roku, na umisťovací výstavě v Řepích. Jeho osvojitelka píše:

"Teď se jmenuje Louie a myslím, že je spokojený. Teda, je spokojený, když má v misce jím schválenou kapsičku. Když ne, ozve se tak, že ho musí slyšet i sousedi. Ale jinak to je roztomilouš."

Animal's O S

2 months 6 days ago

Tohle je LIČI
Liči je případ. Na specifické černé kočky máme vůbec štěstí - Mařena se selháním ledvin, Karel s chybějící kůží na krku -, a teď Liči, Liči, která by taky mohla vyprávět...
Kočce je zhruba deset let, věk nevíme přesně. Co přesně víme, je, že je opatřená čipem, dvakrát vakcinovaná a odčervená, protože tyto úkony prodělala v naší péči. S velkou pravděpodobností je kastrovaná - po uvedení do narkózy a vyholení břicha byla nalezena jizva.
Vzhledem k podmínkách, ve kterých žila, je neuvěřitelné, jak dobré má zuby. Ty by napovídaly nižšímu věku, na druhou stranu stav srsti a celkově nižší aktivita kočky napovídají, že věk, který nám sdělila předchozí nedobrovolná pečovatelka, zhruba sedí. Tedy těch 10 let.
Liči je u nás od léta 2023. Z vraždomatické kočky, které si nebrala servítky a sekala kolem sebe, se stala vcelku milá a klidná kočka. Na další zvířata a obecně na cokoliv nového reagovala vyděšeně, a své emoce dávala najevo agresí. Opět "vzhledem k podmínkám, ve kterých žila" se není co divit.
A jakéže podmínky to byly? Kočka bydlela ve dvoupokojovém bytě se starou paní, u níž se postupem času prohlubovala demence. Paní si kočku nepořídila dobrovolně, nějaký filuta využil jejího dobrého srdce, a kotě jí vnutil. Paní sice věděla, že je kočku potřeba krmit, nikdo jí ale neřekl, že kočka potřebuje kočičí WC. Smrad, který v důsledku desetileté absence kočičího záchodu v paneláku panoval, si nedokážete představit (na druhou stranu, pokud jste "kočičí teta", která asistovala při odebírání zvířat z množírny, máte rámcovou představu 😼). Kočka neměla jméno a posledního půl roku byla v bytě sama, protože majitelka skončila v léčebně. (Liči krmila sousedka.)
Jistě se teď ptáte, jak je na tom Liči s hygienou - odpověď zní: skvěle, na záchod chodí spolehlivě a ráda, čisté prostředí a dřevem vonící hrudkující stelivo si vyloženě užívá.
Pro Liči tedy začínáme hledat nový domov. Jaký by měl být? Asi bytový - v životě nebyla venku, rozhodně klidný, raději bez dalších koček a malých dětí. Podmínkou je osvojitel, který dá Liči prostor si zvyknout a nebude mít přehnaná očekávání typu "kočka mi vděkem padne kolem krku, a to tak, že hned". U Liči, daleko víc než u "splachovacích" koťat, je nutné, aby umístění klaplo hned napoprvé, aby Liči nepřišla o těžce nabytou důvěru v lidi.
Liči se nachází v domácí péči u Liberce. Do nového domova půjde po podpisu adopční smlouvy a úhradě adopčního příspěvku. Máte-li o adopci kočky zájem, ozvěte se prosím do zpráv. Pokud byste chtěli Liči přispět, například formou pravidelného měsíčního příspěvku, číslo účtu je 2801108301 / 2010 a příspěvky jsou odečitatelné ze základu daně.