Novinky

Animal's O S

6 days 22 hours ago

Chybí Vám kocour (Chotyně)?

Laskavé paní nebyl lhostejný poraněný kocour. Vedle toho, že jej odvezla na veterinu, ještě zodpovědně informuje o jeho nálezu. Tuto informaci a fotku nám poslala do zpráv:

Dobrý den, v pátek (16. 2. 2024) byl v Chotyni (kousek od Finalu) byl nalezen sražený kocourek. Odvezla jsem ho na veterinu do Růžodolu. Má zlomený ocásek, a byl hrozně podchlazený. Pokud se ho podaří zachránit, tak bude předán do útulku Archa. Ptala jsem se u nás v okolí a nikoho není. Čip nemá, ani obojek, ale nebyl vyhublý. Tak kdyby se vám náhodou někdo ozval, že ho postrádá, tak bude tam.

Animal's O S

2 weeks 3 days ago

Dvě kočky z Liberce hledají nový domov. Vakcinované, kastrované, čistotné, společně.

Animal's O S

2 weeks 6 days ago

Z nového domova 😻

Ze svého nového působiště nás zdraví kocourek Kramík, který našel bydllení na jaře minulého roku, na umisťovací výstavě v Řepích. Jeho osvojitelka píše:

"Teď se jmenuje Louie a myslím, že je spokojený. Teda, je spokojený, když má v misce jím schválenou kapsičku. Když ne, ozve se tak, že ho musí slyšet i sousedi. Ale jinak to je roztomilouš."

Animal's O S

3 weeks 21 hours ago

Tohle je LIČI
Liči je případ. Na specifické černé kočky máme vůbec štěstí - Mařena se selháním ledvin, Karel s chybějící kůží na krku -, a teď Liči, Liči, která by taky mohla vyprávět...
Kočce je zhruba deset let, věk nevíme přesně. Co přesně víme, je, že je opatřená čipem, dvakrát vakcinovaná a odčervená, protože tyto úkony prodělala v naší péči. S velkou pravděpodobností je kastrovaná - po uvedení do narkózy a vyholení břicha byla nalezena jizva.
Vzhledem k podmínkách, ve kterých žila, je neuvěřitelné, jak dobré má zuby. Ty by napovídaly nižšímu věku, na druhou stranu stav srsti a celkově nižší aktivita kočky napovídají, že věk, který nám sdělila předchozí nedobrovolná pečovatelka, zhruba sedí. Tedy těch 10 let.
Liči je u nás od léta 2023. Z vraždomatické kočky, které si nebrala servítky a sekala kolem sebe, se stala vcelku milá a klidná kočka. Na další zvířata a obecně na cokoliv nového reagovala vyděšeně, a své emoce dávala najevo agresí. Opět "vzhledem k podmínkám, ve kterých žila" se není co divit.
A jakéže podmínky to byly? Kočka bydlela ve dvoupokojovém bytě se starou paní, u níž se postupem času prohlubovala demence. Paní si kočku nepořídila dobrovolně, nějaký filuta využil jejího dobrého srdce, a kotě jí vnutil. Paní sice věděla, že je kočku potřeba krmit, nikdo jí ale neřekl, že kočka potřebuje kočičí WC. Smrad, který v důsledku desetileté absence kočičího záchodu v paneláku panoval, si nedokážete představit (na druhou stranu, pokud jste "kočičí teta", která asistovala při odebírání zvířat z množírny, máte rámcovou představu 😼). Kočka neměla jméno a posledního půl roku byla v bytě sama, protože majitelka skončila v léčebně. (Liči krmila sousedka.)
Jistě se teď ptáte, jak je na tom Liči s hygienou - odpověď zní: skvěle, na záchod chodí spolehlivě a ráda, čisté prostředí a dřevem vonící hrudkující stelivo si vyloženě užívá.
Pro Liči tedy začínáme hledat nový domov. Jaký by měl být? Asi bytový - v životě nebyla venku, rozhodně klidný, raději bez dalších koček a malých dětí. Podmínkou je osvojitel, který dá Liči prostor si zvyknout a nebude mít přehnaná očekávání typu "kočka mi vděkem padne kolem krku, a to tak, že hned". U Liči, daleko víc než u "splachovacích" koťat, je nutné, aby umístění klaplo hned napoprvé, aby Liči nepřišla o těžce nabytou důvěru v lidi.
Liči se nachází v domácí péči u Liberce. Do nového domova půjde po podpisu adopční smlouvy a úhradě adopčního příspěvku. Máte-li o adopci kočky zájem, ozvěte se prosím do zpráv. Pokud byste chtěli Liči přispět, například formou pravidelného měsíčního příspěvku, číslo účtu je 2801108301 / 2010 a příspěvky jsou odečitatelné ze základu daně.

Animal's O S

1 month 1 day ago

"Co to je?" ptáte se. "To už jsme dlouho neviděli", dodáváte.
To je Karel. Možná si vybavíte, že před Vánoci odešel do nového domova, z něhož se vrátil ještě týž den, protože se starousedlík, kocour zhruba 15letý, urazil a zmizel. Stres osvojitelů se přenesl na Karla a ten si rozdrbal už víceméně zahojený krk. Takže znovu mažeme a masírujeme a doufáme, že
a/ se rána brzy zacelí
b/ kocour si nebude křehkou kůži škrábat,
c/ další umístění mu vyjde.
Pokud byste chtěli Karla v cestě za uzdravením podpořit, č. ú. je 2801108301 / 2010 a příspěvky jsou odečitatelné ze základu daně.

Animal's O S

1 month 2 days ago

Po delší době se nám ozval z nového domova Kevin, dříve Kostík. Pomalu, ale jistě nabírá svaly, a ačkoliv by ho za tlusťocha neoznačil ani největší optimista, s kostřičkou vážící 1,80 kg (loňské léto, když se k nám dostal) se jeho nynější vzhled vůbec nedá srovnávat. Jen tak dál, Kevine! 💪

Animal's O S

1 month 3 days ago

Dvě z koťat, která k nám na začátku ledna dorazila od staré paní, již okolí ,,zásobuje" kočkami, se už nechají pohladit! Díky průběžnému vymazlovacímu úsilí se je podařilo odčervit a také zjistit, že to jsou ♀️. Kočky nyní čekají na vakcinaci a po ní se začnou rozhlížet po nových domovech

Animal's O S

1 month 4 days ago

🤔 Kulíšek 🤔
Kulíšek, dvouletý nalezenec z Václavic, vypadá zadumaně. Zřejmě přemýšlí o tom, jak je možné, že antibiotická léčba nezabrala, a on má stále rýmu. Nebo se možná zamýšlí nad tím, proč ho majitel nehledá...

Animal's O S

1 month 1 week ago

Mazlík zdraví z nového domova 😻
Z nového domova poslal pozdravy kocourek Mazlík, nyní Miki. Ač původně plachý nalezenec z rekreačního areálu u Kristýny, do nového domova šel jako vymazlený kočičí parťák. Jeho osvojitelka píše "Když nespí, tak si hrajeme. Usne i na klíně, je jako miminko 😻."

Animal's O S

1 month 1 week ago

Prostor k životu hledá MICINA
Micina přišla na "stará kolena" o domov, kde posledních 6 let působila v roli hlavní krotitelky myší. Micina je plachá, nenechá na sebe sáhnout. Je zvyklá na volný život v relativně bezpečné lokalitě (umí se pohybovat v zemědělské krajině a na vsi, "neumí" rušné ulice a auta). Ačkoliv loví myši, je zvyklá na pravidelný přísun granulí a sem tam konzervu.
Micina je odčervená a kastrovaná. Ráda bude dozorovat myší populaci ve stáji či na statku. Potřebuje místo, kde se může schovat před nepřízní počasí (seník, kůlna s pelíškem), přikrmování a minimální zájem lidí. Nachází se v domácí péči u Liberce, máte-li o ní zájem (a jste-li ochotni mít ji měsíc zavřenou, aby si zvykla na nové působiště), ozvěte se prosím do zpráv.