Novinky

Animal's O S

3 days 16 hours ago

😻 Přinášíme novinky o koťatech želvovinové Sáry 😻
Rezavému chlapečkovi a želvovinové kočičce, které vidíte na obrázku, se daří dobře. Jejich černý sourozenec je zhruba poloviční a je v péči kočičky Berušky, která má mladší koťata, mezi než prcek zapadne. Koťata, kterým bude v sobotu 7 týdnů, už sama papají a chodí na kočičí WC. Jsou dvakrát odčervená a čekají na první vakcinaci.
Pokud byste v horizontu cca měsíce uvažovali o pořízení kočičích kamarádů, zařaďte tyto dva sourozence na mezi favority. Nacházejí se v domácí péči u Liberce a do nového domova půjdou s očkovacím průkazem, po podpisu adopční smlouvy.

Animal's O S

4 days 17 hours ago

Fredy - nechybí vám?
Máme nový přírůstek, cca dvouletého mohutného bílorezavého kocoura. Pochází z Hrádku, kde ho za cihelnou delší čas krmily laskavé dámy. Bohužel nemohl v lokalitě zůstat, protože se tam chodí venčit psi (a ne každý pes je poslušný a ne každý pejskař příčetný). Ačkoliv kocour, kterému říkáme Fredy, vypadá mohutně, při pohlazení jsou cítit obratle páteře a pánevní kosti. Při příjmu byl žíznivý a plný klíšťat.
Pokud víte, komu tento fešný kocour patří, ozvěte se nám do zpráv.

Animal's O S

1 week 4 days ago

"Vy nás ale zásobujete, pane Karfík". Tato slavná filmová hláška by se dala použít na Řasnici, menší vesnici na severu Čech. Laskaví lidé, kteří vedle svých koček krmí i plaché kočky venkovní, rychle reagují na nově příchozí a snaží se je nechat vykastrovat dřív, než se rozmnoží.
Nedá se dostatečně vychválit, jak je tento proaktivní přístup užitečný a - bohužel - ojedinělý.
Seznamte se s Kustíkem, plachým kocourem z Horní Řasnice. Projde u nás kastrací, vakcinací a bude znovu vypuštěn v prostředí, kde to zná (tedy v Řasnici). Ano, ti laskaví lidé, kteří ho k ošetření do depozita přivezli, jsou ochotní si ho vzít zpátky a dál ho v původní lokalitě krmit. Ojedinělé, že? 😽
Pokud Vám připadá kastrace plachých venkovních koček jako humánní prevence přemnožení koček a prevence surového zacházení se zvířaty užitečná, můžete přispět libovolně velkou částkou na účet 2801108301 / 2010. Příspěvky jsou odečitatelné ze základu daně. (Cena kastrace kocoura je v pohraničí cca 900 Kč a kočky cca 1300 Kč.)

Animal's O S

1 week 5 days ago

Připomínáme MADDIE, další plachou kočku, která hledá domov, resp. nemovitost, kde by mohla působit v roli hlavního deratizéra.
🐁🐭🐁🐭🐁🐭🐁🐭🐁
Chudák Maddie si toho vytrpěla za poslední tři měsíce až až. Poražená autem, což odnesla zlomeninou pánve a šitím tržné rány. Po dvou měsících měla porodit dvě koťata, avšak asi v důsledku předešlého zranění koťata nemohla porodit a bohužel ani po rychlém zásahu operací se nepodařilo koťata zachránit. Z jakého prostředí pochází, nevíme, je čistě divoká, nenechá se pohladit a syčí a seká packou, pokud se snažíme o sblížení. Pravděpodobně se narodila nějaké volně žijící kočce, vyhozené z domova, a nemá dobré zkušenosti s lidmi. Určitě bude ideální myšilovkou u domečku, kde bude mít zajištěné zázemí pro přespávání pro případ nepříznivého počasí a kde dostane najíst a bude tam mít klid.
🐁🐭🐁🐭🐁🐭🐁🐭🐁
Maddie je kastrovaná a nachází se v domácí péči u Liberce. Máte-li o ni zájem, ozvěte se prosím do zpráv.

Animal's O S

3 weeks 16 hours ago

😸 Představujeme Micinu ze Mlejna. 😸
Plachou kočku jsme nechali před lety kastrovat a po domluvě s tehdejším majitelem ji vypustili jako myší stráž u rekreačního objektu, Mlejna. Po pandemii šla bohužel nemovitost do prodeje, a protože noví majitelé používají objekt sporadicky, vzali jsme si Micinu zpátky.
Micina je devítiletá stříbrná kráska. Na lidi názor nezměnila - nenechá na sebe sáhnout, ale jinak je komunikativní, čistotná a zvědavá. Potřebovala by klidné zázemí, tj. střechu nad hlavou a přísun krmení, a bude spokojená, Micina se cítí dobře jako myšilovka, která si žije vlastním životem a nevyžaduje zvláštní pozornost. Společnost dalších koček toleruje, ale nijak ji nevyhledává. Do větší kočičí tlupy se nehodí.
Micina je kastrovaná, vakcinovaná, odčervená. Nachází se v depozitu u Liberce. Máte-li zájem nabídnout jí nový domov, ozvěte se prosím do zpráv.

Animal's O S

3 weeks 3 days ago

Sláva, první odčervení mají všechna koťata (10 kousků od tří mamin) Briketky, Sárinky a Berušky, úspěšně za sebou. Prckové se mají čile k světu.
Současně s koťaty byly odčerveny i maminy, paraziti totiž prostupují do kotěcího organismu i prostřednictvím mateřského mléka. Ještě nás čekají další odčervení, a to na šesti a devíti týdnech věku koťat. Museli jsme nakoupit několik balení odčervovacích past, aby byla dostatečná zásoba.

Animal's O S

3 weeks 6 days ago

Říká se "do třetice všeho dobrého". Doufáme, že tak to bude i v našem případě, tedy že koček s koťaty nebude víc 🙀. Třetí matka pochází z Václavic a přišla k nám spolu se třemi svými, taktéž mourovanými, dětmi. Kočka není plachá ani divoká, má - nebo měla - někde majitele. Nevíte, komu by mohla patřit?
Úhrnem máme v depozitu - od tří matek - 10 koťat: 6 mouratých, dvě černá, želvu a zrzka.

Animal's O S

1 month 2 days ago

Po čase se zase pokoušíme najít nový domov pro pohodového kocoura Karla. KAREL je cca 5letý a 5kilový macek, který nemá problém s dalšími kočkami, hodnými psy a hodnými dětmi. Je mazlivý, leč nevtíravý, čistotný, vakcinovaný, čipovaný a kastrovaný. Zní to příliš dobře na to, aby to byla pravda, celá pravda a nic než pravda? Zní.
Potíž spočívá v tom, že Karel se k nám dostal o rozsáhlým poraněním krku (chyběla mu kůže na krku a části zad; fotografie lze v případě zájmu dohledat na našem FB profilu). Po zhruba ročním léčení byla kocourova zranění prakticky zahojená, JENŽE osvojitel, který slibovat hory doly a bezpečný domov na věky věků ámen, druhý den Karla vrátil. Z extrémního stresu si kocour na návštěvě (osvojení tomu říkat nebudeme) krk rozškrábal, a byli jsme zase na začátku. Dobrá, úplný začátek to nebyl, ale dobré to taky nebylo. Takže Karel by, po půl roce léčení, rád navázal známost s někým, kdo to s ním bude myslet vážně, ocení jeho povahu a dá mu čas si v novém domově zvyknout. Bude také potřeba další mazání citlivé pokožky krku a chladná hlava v případě, že rána praskne.
Máte-li zájem kočičího kamaráda a zároveň jste schopní a ochotní se dalších 10 let zodpovědně starat o zvířecího kámoše, ozvěte se nám do zpráv. Karel se nachází v domácí péči u Liberce, do nového domova půjde po podpisu adopční smlouvy a úhradě adopčního příspěvku.

Animal's O S

1 month 4 days ago

Čtyřčatům kočičky Brikety se daří dobře, stejně jako miminkům želvovinové Sáry, a maminka Briketka o ně velice pečuje. Kočička je drobná, dá se říci, až střízlik, ale hodně jí, aby koťátka prospívala. Jen nás trápí to, že si vytrhává srst a vypadá dost vypelichaně; byla u ní zjištěna tasemnice, proto byla opakovaně odčervená a další ošetření ji čeká.

Animal's O S

1 month 5 days ago

Koťata kočičky Sáry z Chrastavy krásně rostou. Také se jim pomalu otvírají očička, aby se konečně mohla podívat na svět, kam se narodila. Tak ať dále pěkně přibývají; však maminka velice dobře jí, aby měla hodně mléčka.