Jdi na obsah Jdi na menu
 


TEST

Příspěvky

Domov hledá: Teddy (kocour, 4 roky 2 měsíce, Liberec)

9. 4. 2018

Teddy se k nám dostal jako bezdomovec, který snad žil celá ta léta venku sám a byl krmen hodnou paní. Protože se v lokalitě změnily podmínky - kocourovi někdo opakovaně rozkopal jeho boudičku - a navíc v únoru uhodily mrazy, byl Teddy převezen do našeho depozitu. Teddy není agresivní, v depozitu se k ostatním kočkám chová nečinně, je to samotář. Je uzavřený sám do sebe – před lidmi se schovává do domečků, a lze ho tak maximálně pohladit. Vzít ho do náruče zatím bere jako něco násilného, takže se na něj musí opatrně. Občas zasyčí, ale je to jen takový projev varování - pohladit se nechá, nesmí vycítit z druhé strany násilí, jen dobrou vůli (např. vitamínovou pastu nechá v pohodě do tlamičky vytlačit a nebo mu ji mohu prstem aplikovat přímo na jazyk – nekousne) – ale zatím se nechce s nikým kamarádit. S Teddym to je – jak se říká – běh na dlouhou trať. Hledáme pro něj nějaké zázemí, kde by mohl chodit ven, kde bude mít hodné lidi, kteří mu dají najíst a poskytnou přístřeší, ale zatím nelze od něj čekat nějakou aktivní vstřícnost – bude zprvu vždy někde zalezlý a odtud vylézat ven, až když bude mít pocit, že je klid. Teddy je čistotný, chodí na kočičí záchůdek, a má za sebou veškerou nutnou veterinární péči. Je to krásný kocour s hustou srstí – ale byl bohužel dlouho venku osamocen, a tak i skamarádit se s ním bude delší a pozvolné. Chce to s ním mít velkou trpělivost a je nutné – než se mu umožní chodit ven – držet ho doma minimálně měsíc a pak mu umožnit jít ven, ale s volným příchodem zpět domů – určitě nepřijde na zavolání – spíš bude poblíž a bude čekat, až zajdete domů a pak teprve přijde na jídlo. Je to smutné, že tak krásný kocour zůstal někým opuštěn venku (či vyhozen, či se ztratil a nikdo ho nehledal – kdo ví, jaký byl jeho start do života) a podepsalo se to na jeho povaze, ale s trpělivými majiteli (a věřím, že se určitě nějací najdou) se za čas dostaví příznivější změny v jeho chování, ale jak říkám – chce to velkou trpělivost a pochopení pro jeho povahou. Moc a moc se přimlouváme – Teddy nutně potřebuje stálé zázemí a volnost. Pobyt v uzavřeném depozitu není pro něj nejvhodnější, ale bylo to nejschůdnější řešení v jeho „bytové“ krizi. Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (9.4.2018)
 

Domov hledá: Monty (kocour, 2 roky 9 měsíců, Liberec)

27. 3. 2018

Monty je hodný, klidný kocourek, který potřebuje klidnou domácnost s možností chodit ven. Je nenáročný, adaptabilní, avšak zatím nepříliš šťastný. Nevíme, co má všechno za sebou, jen víme, že ho dřívější majitel – prý z důvodu alergie – nechával ve sklepě. V depozitu se jeví jako nekonfliktní kocour (takže nevíme, zda tento přístup zanechal následky), jen je jakoby bez zájmu o ostatní - stále kouká, jak se říká, „kde nechal tesař díru“. Monty není vyloženě chovací mazlík, ale pochovat se chvíli nechá, jen je stále jakoby napnutý a neuvolněný. Doporučujeme rodinu, kde získá zázemí a kde na něj nebudou kladeny nároky ze stran malých dětí. Vůči nim může být poněkud ostřejší – dokonce když vidí za oknem venku cizí lidi, chová se jak pes – okamžitě zpozorní a vrčí, jakoby ty venku varoval. Jakmile bude mít možnost chodit ven, určitě se povahově změní – bude uvolněnější a tím spíše bude rád přijímat lidskou přízeň. Monty je mladý kocourek, který si toho zatím moc neužil, a asi si s ním nikdo ani nehrál, protože o kočičí hračky vůbec nejeví zájem. Je to smutný příběh jednoho krásného a urostlého kocourka. Moc bychom mu přáli, aby konečně našel ten svůj domov a svého lidského kamaráda; další kočičí společnost není na závadu, spíše naopak. Jinak je Monty čistotný a v jídle nevybíravý - baští jak konzervy, tak kvalitní granule či vařenou drůbež. Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (27.3.2018)
 

Domov hledá: Růženka (kočka, 9 měsíců, Praha)

20. 3. 2018

Růženka je pěkná mourovaná kočička drobnější postaby. K lidem je trochu plašší, ale když ji ulovíte, nechá se ochotně mazlit. Na umísťovací výstavě se nechala nosit a hladit i od dětí. Dobře vychází s dalšími kočkami, je čistotná. Hodí se do bytu jako společnice k další přítelské kočce či kocourovi. V novém domově může ale i chodit ven, pokud bude výběh bezpečný (bez aut, nepřátelských lidí či psů). Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (20.3.2018)
 

Domov hledá: Moura Trojnoha (kočka, 3 roky 2 měsíce, Beroun)

9. 2. 2018

Moura Trojnoha je dnes už moc hezká mourovatá kočka, které v důsledku úrazu musela být amputována přední packa. Je přítulná a milá. Nemá příliš v oblibě ostatní kočky. Byla by nejšťastnější jako jedináček v domě se zahradou se svobodným přístupem dovnitř/ven. Odmítá být zavřená pouze doma, šplhá do výšek, loví myši. Je to zkrátka kočka samostatná a schopná, která ocení dobré krmení, pohlazení a pomazlení, teplo i pohodlí, ale především svou svobodu a možnost žít tak, jak bezpochyby žila i před úrazem. Na děti je zvyklá. A pozor, loudí od stolu a v zimě se ochotně nastěhuje i do postele :-) Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (9.2.2018)
 

Domov hledá: Molly (kočka, 10 měsíců, Liberec)

23. 1. 2018

Bílá kočička Molly sestrou kocourka Albíka a již umístěné Niki – což je hned na první pohled patrné: téměř stejné zbarvení – černý ocas s bílými chloupky a černým flíčkem na zádech. Jen Molly se od nich liší ještě černými flíčky na očima. Molly je hodná a tichá kočička, zprvu plachá jako její sourozenci, neboť vyrůstali schovaní v jedné stodole, kde se narodili a odkud vyráželi na jídlo k hodné paní, která je krmila. (Jejich matku, bílou kočku s knírkem, přezdívanou Hitlerka, přejelo auto.) Jamile si však zvykne na přítomnost známého člověka, plachost jde stranou a nechá se hladit, chovat a užívá si mazlení. Svou náklonnost pak dává najevo tak, že sebou plácne na bok a začne se přetáčet a kroutit a ukazovat bříško. A neustále pokukuje, zda si jí všímáme. Není vůbec agresivní, jakmile vycítí nejistotu, okamžitě se jde schovat a jen zpovzdálí pokukuje. Bude dobrým společníkem v každé domácnosti, jen potřebuje trochu více času se v novém prostředí rozkoukat a poznat vše nové, co nezná. V kočičím kolektivu se chová nenápadně, staví se do pozice pozorovatele. Dobře snáší větší klidné děti. Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (23.1.2018)
 

Domov hledá: Holeček (kocour, 5 let, Mníšek pod Brdy)

3. 4. 2017

Mourovatý kocourek, který vyvažuje svůj vzhled úžasnou povahou. Zcela nekonfliktní, naprosto přizpůsobivý, všemi ostatními kočkami v depozitu oblíbený. Vhodný do jakékoliv domácnosti: s dětmi, se staršími lidmi, s jinými zvířaty. Nejvíce by mu snad vyhovovala společnost starších lidí. Holeček je oboustranný kryptorchid. V roce 2016 mu byl chirurgicky ošetřen chrup, kdy přišel o většinu zubů – v jídle ho to však neomezuje. Teritorium: do bytu. Zvíře je bez čipu, nekastrované, očkované a odčervené. (3.4.2017)
 

Domov hledá: Lilák (kocour, 4 roky 1 měsíc, Mníšek pod Brdy)

29. 3. 2017

Kočičce Lili zemřela paní, a tak si ji k sobě vzala sousedka. Ta však po čase musela předat Lili dál, protože šla do LDN. Do depozita ji přivezl její synovec, který měl o Lili jen základní informace. Znal jméno a věk. A jak jsme přišly ke kocourkovi Lilákovi? Prostě tak, že jsme Lili odvezli ke kastraci na veterinu, a zpět jsme si vezli našeho Liláka: před plánovaným zákrokem veterinářka zjistila, že Lili nejenže není Lili, ale že je to Lilák, a že už navíc není žádného zákroku zapotřebí – byl totiž již vykastrovaný. Lilák absolvoval řadu veterinárních vyšetření, která prokázala struvity v moči a zánět jimi způsobený. Byla naordinována dlouhodobá léčba antibiotiky, která měla sice dobré výsledky, ale stále přetrvává riziko recidivy. Proto je třeba počítat s „domácí kontrolou“ moči (pomocí diagnostického papírku) a s pravidelnou kontrolou u veterináře. V současné době je na c/d dietě (případnou změnu určí veterinář). Z těchto důvodů nedoporučujeme Liláka lidem, kteří mu z finančních či časových důvodů nebudou schopni zajistit tak náročnou péči. Přesto doufáme, že někdo ocení milou, nekomplikovanou a vstřícnou povahu kocourka a poskytne mu láskyplný domov, který si opravdu zaslouží. U obou předchozích majitelek byl Lilák jediným zvířetem, takže v současné době, kdy je mezi ostatními kočkami, je nespokojený. Je poměrně ustrašený, bojí se i malých koťat. V bytě je čistotný, potřebuje kvalitní krmivo s důrazem na prevenci krystalů v moči. Teritorium: do bytu. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (29.3.2017)
 

Domov hledá: Zrzena (kočka, 8 let 1 měsíc, Mníšek pod Brdy)

27. 3. 2017

Zrzena je kočička, která zaujme svým krásným tříbarevným žíhaným kožíškem, zvláštní kresbou na hlavičce a bílou náprsenkou. Navíc má opravdu krásné, velké, zelené oči. Zrzenka k nám přišla s dcerou Pipenou po smrti majitelky, která se ještě na konci života snažila zajistit svým milovaným kočkám dobrý domov. Byla si vědoma toho, že je Zrzenka plachá kočička, přesto doufala, že se jí ujme někdo z dobrých lidí. Ukázalo se, že paní měla pravdu, protože v depozitu ztratila Zrzenka svoji plachost až po dvou letech. V současné době je Zrzenka platným členem kočičí společnosti, nechá se pohladit, ale nic víc. Hodí se tedy do domácnosti, kde by dělala společnost jiné hodné kočce, a kde by nikdo neočekával, že si Zrzenku bude chovat a mazlit se s ní. Jinak je Zrzenka nenáročná, jí vše a je čistotná. Teritorium: do bytu. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (27.3.2017)
 

Domov hledá: Lištík (kocour, 1 rok 8 měsíců, Mníšek pod Brdy)

25. 3. 2017

Říkáme mu Fuckáček Lištík. Má totiž na obou předních končetinách nezatahovací prostřední drápky, takže na vás stále dělá nevhodné posunky (aniž byste si to zasloužili). Celkově je roztomilost sama, i díky křivé čelisti a dvojitému zálomku na kratinkém ocásku. Stejně jako bráškové Rossi a Duppi, má i Lištík další zdravotní problémy. Během poslední doby se ukázalo, že má sníženou imunitu, trpí častými rýmami a již dvakrát bylo nutné řešit zánět dásní. Při kastraci se ukázalo, že se Lištík obtížně probouzel z narkózy, je proto třeba v budoucnu (např. při zákrocích v dutině ústní) pečlivě zvážit nutnost a druh použité narkózy. Dále bylo zjištěno na obou předních končetinách jeden prstík navíc; oba přebytečné prstíky vč. drápků mu byly odoperovány. Povahou se neliší od jiných koťat, je hravý, veselý, rád jí. Pokud bude v domácnosti jedinou kočičkou, bude vyžadovat hodně hraček a vysoké šplhadlo. Pochopitelně i Lištík je zcela čistotný a zvyklý na kočičí toaletu. Vzhledem k výše zmíněné deformitě čelisti baští pouze drobné kotěcí granule (samozřejmě kromě jiných vybraných lahůdek). Není vhodný k malým dětem a do domácnosti se psem. Teritorium: do bytu. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (25.3.2017)
 

Domov hledá: Akim (kocour, 6 let, Mníšek pod Brdy)

5. 4. 2013

Šilhavý dominantní Akim je pan kocour. Musíte počítat s tím, že není tahací, ale sám určuje, zda a kdy se nechá pochovat či pohladit. Jinak je velice milý a hodný. K lidem a ke kočkám vstřícný, toleruje psa. Není vhodný ke kocourům. Je velký jedlík, ochotně baští jak průmyslově vyráběné kočičí krmení, tak i vařenou stravu. Jako mladý utrpěl závažná poranění, prodělal několikeré operace. Rozsáhlá neosrstěná zjizvení jsou dodnes patrná na pravém boku; toto místo je dodnes citlivé na dotyk, na což je třeba brát ohled při manipulaci s ním. Akim jr naprosto čistotný, zvyklý na kočičí záchod. Teritorium: do bytu. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (5.4.2013)