Jdi na obsah Jdi na menu
 


TEST

Příspěvky

Domov hledá: Niki (kočka, 3 měsíce, Liberec)

12. 10. 2017

Drobná černobílá kočička Niki se narodila v červenci v zahrádkářské kolonii jako jedno ze čtyř koťat nevykastrované kočičce, kterou majitelé po odstěhování se zanechali svému osudu. Našla se hodná paní, která je chodila krmit a starala se o ně. Niki je zprvu mírně plachá a k cizím lidem nedůvěřivá, ale to je přirozené, když se narodila venku. Ale jinak je to miloučká a velice klidná kočička, která zprvu se straní a jen pozoruje, co bude, ale po prvotním ostychu zjišťuje, že ruka je teplá a dokáže hladit a krásně drbat na hřbetě. V náruči se vždy stočí do kuličky a nebo se pevně chytne a přitiskne svou hlavu na rameno či ráda skrčí hlavu přímo pod bradu mazlitele, jakoby hledala úkryt. Moc ráda by našla svůj domov, kde bude mít dalšího kočičího kamaráda, aby nezůstala sama – má totiž ráda společnost. Ale i když bude sama a najde dostatek lásky ze strany svého lidského přítele, bude mu vděčnou a milující kamarádkou, která přijde, přitulí se a nebo si lehne do klína. Velice dobře jí, má ráda dobré kočičí konzervy, vařené drůbeží maso, ale preferuje kvalitní kočičí granulky. Niki je čistotná, chodí pečlivě na kočičí záchod s hrudkujícím stelivem a vždy, jako řádná kočičí holčička, vše pečlivě zahrabe. Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je bez čipu, nekastrované, očkované a odčervené. (12.10.2017)
 

Domov hledá: Zoubek (kocour, 5 měsíců, Liberec)

21. 9. 2017

Zoubek je černočerný kocourek, který se k nám dostal se svou mourovanou kočičí kamarádkou Eliškou. Byli vcelku sehraná dvojka; bohužel pro Zoubka našla Eliška nový domov, a ač jsme se přimlouvali i za adopci kocourka, zůstal Zoubek v depozitu, protože osvojitelé si na dvě kočky netroufali. Zoubek je hodný kocourek, avšak velmi plachý. Je to nalezenec, nevíme, co má za sebou a z čeho plyne jeho strach z lidí. Je velice zvědavý, ale když se k němu chceme přiblížit, zasyčí, okamžitě prchá a hledá si úkryt. Když se podaří ho vzít do náruče, sice výhružně syčí, ale nemusíme se bát - není agresivní a nechá se hladit, případně prohlédnout, zda je vše v pořádku. Pokud ho déle držíme v náručí, tak po určité chvíli opadne jeho strach a dokáže i příst při opakovaném hlazení a drbání. Ale jakmile se dostane z lidského sevření, okamžitě mizí a hledá si nějaký úkryt, ze kterého opatrně vykukuje. Veškeré jeho chování vyplývá z jeho nedostatku důvěry, kterou je potřeba si získat. Ideální by bylo, kdyby se dostal do domácnosti, kde by mohl mít dalšího kočičího kamaráda, který by mu dělal společnost a mohl se tak postupně naučit zbavit se svého strachu z lidí. Ideální je pro něj klidnější domácnost dospělých lidí. Zoubek je dobrý jedlík, jakmile se dá do misek kočičí konzerva – a jakmile zjistí, že není na blízku nikdo, kdo by mu případně mohl nějak "ublížit" - pustí se do jídla. Rád spořádá i kočičí granule dobré kvality. Je naučený na kočičí záchod s hrudkujícím stelivem. Teritorium: do bytu. Zvíře je bez čipu, nekastrované, očkované a odčervené. (21.9.2017)
 

Domov hledá: Pučík (kocour, 5 měsíců, Liberec)

20. 7. 2017

Pučík je pěkný mourovaný kocourek. Pochází z vesničky Blučina, kde nám byla hlášena čtyři maličká koťata, ovšem když jsme na místo dorazili, zjistili jsme, že vedle kočky a miminek se v místě nachází také kočičí batole, které se k rodince přidalo, nebo si jej snad kočka půjčila? To už se nikdy nedozvíme; Pučík byl nicméně převezen do depozita, kde se mu dostalo veterinárního ošetření a kvalitní stravy. Vyrostl ve společnosti dalších koťat, je hravý a mazlivý, a v novém domově potřebuje vedle přátelsky naladěnych dvojnožců též kočičího kamaráda na hraní. (Nemáte-li pro Pučíka vhodného sparing partnera, je možné jej adoptovat s některým z dalších koťat z našeho depozita.) Kocourek je čistotný, naučený na kočičí WC s hrudkujícím dřevitým stelivem. Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je bez čipu, nekastrované, očkované a odčervené. (20.7.2017)
 

Domov hledá: Pipena (kočka, 6 let 5 měsíců, Mníšek pod Brdy)

5. 5. 2017

Želvovinová kočička s bílou náprsenkou a velkýma zelenýma očima bude zpočátku v nové domácnosti pravděpodobně dost plachá, ale jakmile se dostatečně rozkouká, zjistíte, že je mazlivá a milá. Snáší se se všemi kočkami, ale raději by byla buď sama, nebo se starší kočičkou či kocourkem. Pro svoji plachost není vhodná k dětem. Bojí se psů. Jinak nenáročná, čistotná, zvyklá na kočičí záchod. Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (5.5.2017)
 

Domov hledá: Pumi (kocour, 9 let 6 měsíců, Mníšek pod Brdy)

13. 4. 2017

Kocourek Pumík k nám přijel jako mladý z daleka, byl už čipovaný i kastrovaný. Již od svého příchodu do depozita se jevil jako velmi dominantní a tato vlastnost mu zůstala dodnes. Jméno mu dal jeho vzhled: černá lesklá srst, atletická postava a ladné pohyby divoké šelmy. Proč ho neuvidíte na výstavě? Protože s divokou šelmou má společný nejen vzhled, ale také nezávislou povahu, špatně snáší prostorové omezení, na které reaguje agresí, a které pro něj mívá zdravotní důsledky. Tomuto chování nelze předejít ani s použitím léčiv. Pumi hledá domácnost, kde bude moci velet. Snese se s jednou dospělou submisivní kočičkou, vůči dospělým zvířatům se vymezuje a koťata „vychovává“ po svém. Není vhodný k dětem. Zdá se, že by byl nejvhodnější do domácnosti samostatně žijícího muže, klidně i velmi zaměstnaného, který by neměl potřebu zasahovat Pumimu do jeho osobního prostoru. Pumi je čistotný, zvyklý na kočičí záchod. Teritorium: do bytu. Zvíře je s čipem, kastrované, očkované a odčervené. (13.4.2017)
 

Domov hledá: Sandy (kočka, 4 roky 6 měsíců, Mníšek pod Brdy)

11. 4. 2017

Klidná, mazlivá kočička s pískovým kožíškem, která, jak se ukázalo, si špatně zvyká na změnu prostředí. Hledá domov u klidných lidí bez dalších zvířat. Sandy ráda jí, většinu dne prospí, je naučená na kočičí WC. V uchu byl zjištěn neoperabilní novotvar, který způsobuje občasné problémy s rovnováhou. V současnosti neroste, přesto je budoucnost nejistá. Teritorium: do bytu. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (11.4.2017)
 

Domov hledá: Matýnek (kocour, 3 roky 6 měsíců, Mníšek pod Brdy)

5. 4. 2017

Matýnek – dvojsrdíčkový kocour neboli kocour se srdcem na pravém místě. Tento černobílý kocourek s ojedinělou kresbou je zcela nenáročný, nekonfliktní, soběstačný. Velmi hodný, milý a mazlivý. Hodí se do téměř jakékoliv domácnosti – i k velmi malým dětem, k seniorům a k hodně zaměstnaným lidem. Nevyžaduje žádnou zvláštní péči ani pozornost. Je čistotný, zvyklý na kočičí WC. Protože žil dlouho na ulici, je vděčný za teplý pelíšek a dostatek jídla. Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (5.4.2017)
 

Domov hledá: Jumpík (kocour, 1 rok 2 měsíce, Mníšek pod Brdy)

4. 4. 2017

Tento černobílý kocourek se na podzim znovu narodil, když ho policisté vylovili z jumpy. Následovalo léčení zápalu plic a rozsáhlé bakteriální infekce. Nedávno u něj proběhlo rozsáhlejší ošetření chrupu, které bude třeba časem zopakovat. Dnes je Jumpík zcela zdravý, aktivní a veselý. Hodí se do aktivnější domácnosti, kde pro něj bude dostatek zábavy a her. Jumpíkovým specifikem je nepřeslechnutelný hlasový projev. Jinak je zcela nenáročný a snášenlivý, zvyklý na kočičí WC. Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (4.4.2017)
 

Domov hledá: Holeček (kocour, 4 roky 6 měsíců, Mníšek pod Brdy)

3. 4. 2017

Mourovatý kocourek, který vyvažuje svůj vzhled úžasnou povahou. Zcela nekonfliktní, naprosto přizpůsobivý, všemi ostatními kočkami v depozitu oblíbený. Vhodný do jakékoliv domácnosti: s dětmi, se staršími lidmi, s jinými zvířaty. Nejvíce by mu snad vyhovovala společnost starších lidí. Holeček je oboustranný kryptorchid. V roce 2016 mu byl chirurgicky ošetřen chrup, kdy přišel o většinu zubů – v jídle ho to však neomezuje. Teritorium: do bytu. Zvíře je bez čipu, nekastrované, očkované a odčervené. (3.4.2017)
 

Domov hledá: Gábi (kočka, 11 měsíců, Liberec)

30. 3. 2017

Gábi je jedno z kočičích trojčat, která se jednoho dne objevila u paneláků, kde starší paní krmí skupinu kastrovaný venkovních koček. Gábi je mírná, klidná, zatím plachá kočička. Jakmile však zjistí, že nehrozí žádné nebezpečí, vyleze ze svého úkrytu a najde si vyvýšené místo, odkud pozoruje dění okolo. Když jde o krmení a vidí, že nikdo není nablízku, pustí se s chutí do jídla – dobrých kočičích konzerv, kvalitních granulí nebo vařeného drůbež. masa s rýží a vývarem. Gábi by moc potřebovala hodného a milujícího kamaráda – zvířecího či lidského, který by ji ukázal, že život není jen strach, ale že je potřeba si hrát, běhat za míčkem či mašličkou a mít radost ze života. Gábi je v domácím prostředí čistotná, chodí na hrudkující stelivo. Hledáme pro ni bydlení v bytě, nejlépe s nějakým kočičím kamarádem. cheap nike air max 90 Teritorium: do bytu. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (30.3.2017)