Jdi na obsah Jdi na menu
 


TEST

Příspěvky

Domov hledá: Máša (kočka, 5 měsíců, Mníšek pod Brdy)

2. 12. 2017

Máša je jedním ze čtyř přeživších příbramských rezavých sourozenců. Narodili se kočičce, kterou někdo ve vysokém stupni březosti zanechal večer na parkovišti u supermarketu zavřenou v bedně od banánů. Aby náhodou neutekla, bednu zalepili izolepou. Když po směně odcházeli poslední zaměstnanci, všimla si ostraha osaměle stojící krabice a chystala se volat policii. Z bedny se ale ozvalo mňoukání a syčení, tak do ní zaměstnanci nahlédli a vystresovanou kočku vysvobodili. Jedna z pokladních si ji vzala domů, že s ní druhý den zajde na veterinu. Ale snad ze stresu, snad už byl čas – ještě v noci kočka porodila pět rezavých koťat. Dnes jsou koťata připravena odejít do nového domova. Máša působí jako opatrná a rezervovaná kočička. Ale jakmile se s člověkem dobře seznámí a pojme k němu důvěru, je mazlivá a přítulná. Jako jediná do dneška nedůvěřuje depozitnímu psovi, jako jediná si dává pozor na ostatní kočky. Jinak je hravá a zvídavá. Nejoblíbenější hračkou je mašle s rolničkou. Tu jí ale musím na noc odebrat, protože Máša se vydává na průzkum právě v nočním tichu, kdy ostatní kočky i pes spí. Je prostě málo sebejistá. Přes den vykukuje z krytého pelíšku na vysoké skříni. Máša by nejraději šla do nového domova s některým ze svých sourozenců, kteří jí dodávají jistotu, ale může být spokojená i jako jediná kočička v domácnosti. Pokud bude kočičím jedináčkem, hodí se do i velmi malého bytu, který pro ni bude přehledný a který si zabydlí po svém. Příliš velké prostory ji zatím lekají. Ideální rodinou je pro ni klidná dvojice bez dětí nebo osaměle žijící člověk, klidně hodně pracovně vytížený. Máša je čistotná, má raději krytý záchod s jakýmkoliv stelivem. V jídle si nevybírá, je nenáročná. Teritorium: do bytu. Zvíře je bez čipu, nekastrované, očkované a odčervené. (2.12.2017)
 

Domov hledá: Karlík (kocour, 5 měsíců, Liberec)

29. 11. 2017

Černý kocourek Karlík s několika bílými chloupky pod krkem a na bříšku se pár dní potuloval v kolonii rodinných domků, kde marně hledal útočiště po tom, co se pravděpodobně zaběhl a ztratil. Nikdo mu však neposkytl zázemí, a tak ho nakonec přivezla městská policie do našeho depozitu. Karlík je drobné postavy, bude to takový ten dlouhý kocour na vysokých nohách. Pokud někdo chce hodného a mazlivého kocourka s jemnou dušičkou, tak Karlík je jeho volba. Je ohromně vděčný za pohlazení a pochování, pokaždé při krmení zhltne pár kousků jídla a hned se točí kolem nohou a postaví se svými nožičkami na naši nohu a nevtíravým způsobem si tak říká o naši přízeň. Je velice klidný a rozvážný, v kočičím kolektivu se neprojevuje akčně, jen stále hledá lidskou pozornost. Rád se chová v náručí jako miminko, kloní hlavu a zavírá oči a budí dojem velice smutného kocourka, jako by mu bylo líto, že se ztratil, že by se nad ním ustrnul i kámen. Moc bychom mu přáli co nejdříve vlastní domov, kde by se mu dostalo hodně a hodně lásky, kterou opravdu moc potřebuje, aby přestal být smutný. Karlík spořádaně chodí na kočičí záchod s hrudkujícím stelivem. Jí dobře jak kočičí konzervy, tak vařené drůbeží maso a kvalitní kočičí granulky. Vzhledem ke své povaze je vhodný i samostatně, nejen ke kočičímu kamarádovi. Potřebuje lidskou přítomnost, ideální by pro něj byla rodina, kde je někdo pořád doma. Teritorium: do bytu. Zvíře je bez čipu, nekastrované, očkované a odčervené. (29.11.2017)
 

Domov hledá: Lída (kočka, 5 měsíců, Mníšek pod Brdy)

26. 11. 2017

Lída je jedním ze čtyř přeživších příbramských rezavých sourozenců. Narodili se kočičce, kterou někdo ve vysokém stupni březosti zanechal večer na parkovišti u supermarketu zavřenou v bedně od banánů. Aby náhodou neutekla, bednu zalepili izolepou. Když po směně odcházeli poslední zaměstnanci, všimla si ostraha osaměle stojící krabice a chystala se volat policii. Z bedny se ale ozvalo mňoukání a syčení, tak do ní zaměstnanci nahlédli a vystresovanou kočku vysvobodili. Jedna z pokladních si ji vzala domů, že s ní druhý den zajde na veterinu. Ale snad ze stresu, snad už byl čas – ještě v noci kočka porodila pět rezavých koťat. Dnes jsou koťata připravena odejít do nového domova. Lída je ze všech čtyř sourozenců nejaktivnější a nejvíc hravá. Dává ale také ostatním kočkám nejvíc zabrat. Nenechá na pokoji žádné kotě, žádná dospělá kočka neprojde kolem bez povšimnutí, dokonce pokouší i psa. Zvláště honičky s ním jsou opravdovým oživením jinak klidného depozita. Lidušku tedy opravdu nelze doporučit do rodiny, která oceňuje svůj klid. Pokud ale ke své kočce, nejlépe v pubertě, hledáte parťačku, Lída je ideál. Tedy pokud nevadí, že ji v klidu uvidíte tak dvě hodiny denně. Ale na druhou stranu – pokud má zábavu, nemá nároky na váš čas a pozornost. Lída se hodí k tolerantním lidem s aktivním přístupem k životu. Nevadí jí děti, ale příliš se s nimi nebude mazlit. Ne proto, že by nechtěla, ale prostě nemá čas ☺ se zastavit v rozletu. Ocení přístup na zahradu, ale větší byt se spoustou zákoutí jí také bude stačit. Jinak je čistotná, zvyklá na granule i na konzervovanou stravu, ale nejraději má přece jen maso. Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je bez čipu, nekastrované, očkované a odčervené. (26.11.2017)
 

Domov hledá: Zina (kočka, 5 měsíců, Mníšek pod Brdy)

21. 11. 2017

Zina je jednou ze čtyř přeživších příbramských rezavých sourozenců. Narodili se kočičce, kterou někdo ve vysokém stupni březosti zanechal večer na parkovišti u supermarketu zavřenou v bedně od banánů. Aby náhodou neutekla, bednu zalepili izolepou. Když po směně odcházeli poslední zaměstnanci, všimla si ostraha osaměle stojící krabice a chystala se volat policii. Z bedny se ale ozvalo mňoukání a syčení, tak do ní zaměstnanci nahlédli a vystresovanou kočku vysvobodili. Jedna z pokladních si ji vzala domů, že s ní druhý den zajde na veterinu. Ale snad ze stresu, snad už byl čas – ještě v noci kočka porodila pět rezavých koťat. Dnes jsou koťata připravena odejít do nového domova. Zina je klidná, mírná kočička. Zpočátku je plašší, ale jakmile se okouká v novém prostředí, je přítulná a mazlivá. Je to opravdu milé zvířátko, hlazení a mazlení si nevynucuje, spíše se snaží vystihnout dobu, kdy má člověk na kontakt náladu. I k ostatním kočkám projevuje nebývalou míru empatie a vstřícnosti. Jako správné kotě je hravá, upřednostní tiché hračky, měkké myšky a míčky. Oblíbila si pelíšek ve výšce na skříni, kde se zjevně cítí bezpečně. Ráda si hraje sama, nemá ráda hluk a zmatek, tak se hodí do klidnější domácnosti bez malých dětí a bez psů. Pro svou mírnost a klid bude ideální společnicí pro seniory. Bude raději kočičím jedináčkem. Zina je čistotná, zvyklá na všechny druhy steliva a v jídle si nevybírá. Bydlet může jak v bytě, tak i v domku se zahradou. Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je bez čipu, nekastrované, očkované a odčervené. (21.11.2017)
 

Domov hledá: Albík (kocour, 6 měsíců, Liberec)

20. 11. 2017

Téměř čistě bílý Albík je bratr Janýska a Niki. Je to velice klidný, rozvážný a milý mladý kocourek, narozený ve venkovním prostředí a krmen hodnou paní. Je pěkně urostlý, se sněhově bílou a jemnou srstí s černým ocáskem a několika černými flíčky na zádech. Trojúhelnkovým tvarem obličeje připomíná posvátné egyptské kočky. Není to žádný poděs, vždy sedí a trpělivě čeká, co bude. V kolektivu ostatních koček je nekonfliktní, přátelský. Před cizími zprvu projevuje plachost – pozůstatek venkovního života - a radši se klidí z dohledu, ale jakmile pozná, že mu nic nehrozí, nechává se hladit, přímo nabízí hlavu a má rád podrbání na bříšku, a hned přede. Když se podává jídlo, samozřejmě se jde hned podívat, co se nabízí. Je dobrý jedlík, má rád kvalitní kočičí konzervy, s chutí konzumuje i kvalitní granule. Vařené maso s vývarem obzvlášť miluje, ryba je však na vrcholu všeho. Je to kliďas, spíš pozorovatel, a jistě se dobře přizpůsobí novému prostředí, kde bude mít dostatek pohody a lásku, kterou moc a moc potřebuje. Je vhodný do každé domácnosti. Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je bez čipu, nekastrované, očkované a odčervené. (20.11.2017)
 

Domov hledá: Alex (kocour, 5 měsíců, Mníšek pod Brdy)

14. 11. 2017

Alex je jedním ze čtyř přeživších příbramských rezavých sourozenců. Narodili se kočičce, kterou někdo ve vysokém stupni březosti zanechal večer na parkovišti u supermarketu zavřenou v bedně od banánů. Aby náhodou neutekla, bednu zalepili izolepou. Když po směně odcházeli poslední zaměstnanci, všimla si ostraha osaměle stojící krabice a chystala se volat policii. Z bedny se ale ozvalo mňoukání a syčení, tak do ní zaměstnanci nahlédli a vystresovanou kočku vysvobodili. Jedna z pokladních si ji vzala domů, že s ní druhý den zajde na veterinu. Ale snad ze stresu, snad už byl čas – ještě v noci kočka porodila pět rezavých koťat. Dnes jsou koťata připravena odejít do nového domova. Alex bude zřejmě mohutný, ostražitý kocour. Už teď při svých hrách neustále sleduje, kde má své oblíbené „ strejdy“, ví, kde si nechal své hračky a dokonce si nosí ulovené maso do pelíšku a teprve tam ho jí. Prostě má své zvláštnosti. Jednou z nich je i to, že nepokrytě dává přednost „chlapské společnosti“. Nevadí mu ani občasné zasyčení nebo výchovný pohlavek i od mnohem většího kocoura. Respektuje jejich postavení i velikost. Myslím, že by byl dobrým společníkem jinému kocourovi, který se doma třeba trochu nudí nebo hledá parťáka na hry na zahradě. Rád se přijde pomazlit, nechá se hladit, ale je vidět, že jinak upřednostní kocouří společnost před lidskou. Proto pro něj hledáme rodinu bez dětí, klidně lidi hodně zaměstnané. Alex je čistotný, zvyklý na všechny druhy steliva a v jídle si nevybírá. Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je bez čipu, nekastrované, očkované a odčervené. (14.11.2017)
 

Domov hledá: Sofie (kočka, 4 měsíce, Liberec)

8. 11. 2017

Malé želvovinová kočička zhruba ve věku 4-5 týdnů probrečela celý den na jedné zahradě – odkud ji pak vysvobodili hodní lidé, a tak se dostala do našeho depozitu. Byla ještě velice malá, bylo to vyloženě kočičí miminko, které se rádo chovalo a spalo v našem náručí, kterým si vynahrazovalo ztracenou maminku kočku. Byla hned odčervena a blešek jsme ji zbavovali vyčesáváním, na chemické přípravky byla ještě velice malá. Sofí si rychle přivykla na kvalitní kočičí jídlo, ze začátku jí však provázel průjem, ale s dobrou stravou se vše srovnalo. Protože byla velice malá, musela se nejprve naučit chodit na kočičí záchod s hrudkujícím stelivem, ale při dodržení důsledného dohledu se to naučila rychle. Postupně dorostla do obvyklé velikosti malého kotěte, hravého a lumpačícího, je to takový všudybyl a „tryskomyš“. Poskakuje, schovává se a doslova provokuje ke hrátkám. Nevadí jí přítomnost psů, je na ně zvyklá a ráda je po kočičím způsobu provokuje. Sofí potřebuje k sobě společnost další kočky či psa, aby netrpěla osamocením. Je to dobrý jedlík, k jídlu se hlásí hlasitým mňoukáním a na svou velikost spořádá velké porce dobré kočičí konzervy, miluje vařené drůbeží maso, granulky jí zatím málo, ale časem si přivykne - má ještě malé zoubky. Sofí je čistotná, chodí na kočičí WC s hrudkujícím stelivem Teritorium: do bytu. Zvíře je bez čipu, nekastrované, očkované a odčervené. (8.11.2017)
 

Domov hledá: Janýsek (kocour, 6 měsíců, Liberec)

7. 11. 2017

Kocourek Janýsek hned každého zaujme svou sněhově bílou a jemnou srstí, černým ocáskem s bílými chloupky a černým flíčkem na spodní části zad. Janýsek je bratr černobílé kočičky Niki - je to mírný, ale velice zvídavý mladý kocourek. Zprvu si vás bude prohlížet a opatrně chodit okolo, jakoby vás testoval. Když k němu vztáhnete ruku, skrčí se, popoběhne, jako by chtěl utéci, ale přitom otočí hlavu a zjišťuje, jaká je vaše reakce. Jakmile se ruka dotkne jeho hřbetu a začneme ho hladit, je to zlatíčko. Praští sebou na bok a nechá se hladit a laskat. Je sice zprvu pochybovačný, ale když zjistí, že mu nehrozí žádné nebezpečí, užívá si to s hlasitým vrněním. Je to dobrý jedlík, při rozdávání jídla okamžitě běží k miskám a honem se pustí do jídla, jen aby se rychle nasytil a nikdo mu to nesnědl. Je to asi ještě pozůstatek z venkovního života, kde asi platilo, že kdo zaváhá, ten nejí. V kolektivu ostatních kočiček a kocourů je nekonfliktní, je to hravé a klidnější odrostlé kotě. Určitě by pro něj bylo nejlepší, kdyby nezůstal sám a měl k sobě patřičnou kočičí společnost. Janýsek je čistotný, je zvyklý na hrudkující stelivo. Je dobrý jedlík, chutnají mu jak dobré kočičí konzervy, tak vařené kuřecí maso s rýží, dojídá se kvalitními granulkami. Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (7.11.2017)
 

Domov hledá: Niki (kočka, 6 měsíců, Liberec)

12. 10. 2017

Drobná černobílá kočička Niki se narodila v červenci v zahrádkářské kolonii jako jedno ze čtyř koťat nevykastrované kočičce, kterou majitelé po odstěhování se zanechali svému osudu. Našla se hodná paní, která je chodila krmit a starala se o ně. Niki je zprvu mírně plachá a k cizím lidem nedůvěřivá, ale to je přirozené, když se narodila venku. Ale jinak je to miloučká a velice klidná kočička, která zprvu se straní a jen pozoruje, co bude, ale po prvotním ostychu zjišťuje, že ruka je teplá a dokáže hladit a krásně drbat na hřbetě. V náruči se vždy stočí do kuličky a nebo se pevně chytne a přitiskne svou hlavu na rameno či ráda skrčí hlavu přímo pod bradu mazlitele, jakoby hledala úkryt. Moc ráda by našla svůj domov, kde bude mít dalšího kočičího kamaráda, aby nezůstala sama – má totiž ráda společnost. Ale i když bude sama a najde dostatek lásky ze strany svého lidského přítele, bude mu vděčnou a milující kamarádkou, která přijde, přitulí se a nebo si lehne do klína. Velice dobře jí, má ráda dobré kočičí konzervy, vařené drůbeží maso, ale preferuje kvalitní kočičí granulky. Niki je čistotná, chodí pečlivě na kočičí záchod s hrudkujícím stelivem a vždy, jako řádná kočičí holčička, vše pečlivě zahrabe. Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je bez čipu, nekastrované, očkované a odčervené. (12.10.2017)
 

Domov hledá: Marlenka (kočka, 8 let 3 měsíce, Liberec)

22. 9. 2017

Marlenka je bílomourovaná kočičí dáma, která pravděpodobně utrpěla úraz tlamičky, v důsledku kterého jí vypadaly všechny přední zuby. Má jen stoličky. Ale vůbec jí to nevadí, když se krmí dobrou kočičí konzervou – granulky moc nemusí, ale i ty si dá. Je to ohromný jedlík, vždy čeká, kdy už bude zase příděl a s velkou chutí se pustí do jídla a nikdy nic nenechá. Je velice čistotná, chodí na kočičí záchodek s hrudkujícím stelivem. Marlenka je velice hodná a přítulná kočička, krásně zbarvená s hustě krátkou srstí. Ráda se chová a vždy hned přede. Je to mazlík, ale potřebuje mít toho svého lidského přítele jen pro sebe. Nemá ráda okolo sebe další kočky a psy. To se okamžitě ježí a tasí drápky - dokáže je prohánět, že se radši všichni schovají. Vyžaduje prostě pozornost jen pro sebe. Když jí tohle umožníme, je to kočičí dáma, která dokáže ocenit, že je v klidné domácnosti. Není to vyloženě akční typ, je zvyklá spíše polehávat a dělat "sfingu", případně se přitulí a vynutí si strkáním hlavy pod ruku pohlazení. Je to ideální kočička do klidné domácnosti s dospělými, se kterými se potřebuje nejdříve seznámit – otestovat si je - a pak bude ozdobou jejich domácnosti (ovšem bez dalších zvířat). Protože nemá ráda další kočky (ani psy), bude dobrým hlídačem své zahrady, pokud jí bude umožněno chodit ven. Podle jizvy na bříšku veterinářka zkonstatovala, že Marlenka byla v minulosti již kastrována. (Po domluvě možnost dovozu do Prahy.) Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (22.9.2017)