Jdi na obsah Jdi na menu
 


TEST

Příspěvky

Domov hledá: Edita (kočka, 3 měsíce, Liberec)

28. 5. 2018

Edita je drobné mourované kotě, které se narodilo v našem depozitu mourované kočce Mamině tři dny poté, co ji hodná krmící paní do depozita přivezla. Edita a její čtyři sestry vyrůstají od malička v bytových podmínkách; kočička je čistotná, naučená na škrabadlo. Je zvyklá na společnost dalších koček, hodných dětí a hodných pejsků. Edita je akční, hravá a mazlivá. V novém domově potřebuje společnost - nejlépe stejně starého kotěte či starší přátelské kočky (do adopce může jít společně s některou ze svých sester). Edita je zvyklá na prémiové granule, kvalitní konzervy a vařené drůbeží. V záchůdku má hrudkující stelivo. Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je bez čipu, nekastrované, očkované a odčervené. (28.5.2018)
 

Domov hledá: Leny (kočka, 3 měsíce, Liberec)

26. 5. 2018

Leny je drobné mourované kotě, které se narodilo v našem depozitu mourované kočce Mamině tři dny poté, co ji hodná krmící paní do depozita přivezla. Leny a její čtyři sestry vyrůstají od malička v bytových podmínkách; kočička je čistotná, naučená na škrabadlo. Je zvyklá na společnost dalších koček, hodných dětí a hodných pejsků. Leny je akční, hravá a mazlivá. V novém domově potřebuje společnost - nejlépe stejně starého kotěte či starší přátelské kočky (do adopce může jít společně s některou ze svých sester). Leny je zvyklá na prémiové granule, kvalitní konzervy a vařené drůbeží. V záchůdku má hrudkující stelivo. Teritorium: do bytu. Zvíře je bez čipu, nekastrované, očkované a odčervené. (26.5.2018)
 

Domov hledá: Růženka (kočka, 11 měsíců, Praha)

20. 3. 2018

Růženka je pěkná mourovaná kočička drobnější postaby. K lidem je trochu plašší, ale když ji ulovíte, nechá se ochotně mazlit. Na umísťovací výstavě se nechala nosit a hladit i od dětí. Dobře vychází s dalšími kočkami, je čistotná. Hodí se do bytu jako společnice k další přítelské kočce či kocourovi. V novém domově může ale i chodit ven, pokud bude výběh bezpečný (bez aut, nepřátelských lidí či psů). Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (20.3.2018)
 

Domov hledá: Moura Trojnoha (kočka, 3 roky 4 měsíce, Beroun)

9. 2. 2018

Moura Trojnoha je dnes už moc hezká mourovatá kočka, které v důsledku úrazu musela být amputována přední packa. Je přítulná a milá. Nemá příliš v oblibě ostatní kočky. Byla by nejšťastnější jako jedináček v domě se zahradou se svobodným přístupem dovnitř/ven. Odmítá být zavřená pouze doma, šplhá do výšek, loví myši. Je to zkrátka kočka samostatná a schopná, která ocení dobré krmení, pohlazení a pomazlení, teplo i pohodlí, ale především svou svobodu a možnost žít tak, jak bezpochyby žila i před úrazem. Na děti je zvyklá. A pozor, loudí od stolu a v zimě se ochotně nastěhuje i do postele :-) Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (9.2.2018)
 

Domov hledá: Molly (kočka, 1 rok, Liberec)

23. 1. 2018

Bílá kočička Molly sestrou kocourka Albíka a již umístěné Niki – což je hned na první pohled patrné: téměř stejné zbarvení – černý ocas s bílými chloupky a černým flíčkem na zádech. Jen Molly se od nich liší ještě černými flíčky na očima. Molly je hodná a tichá kočička, zprvu plachá jako její sourozenci, neboť vyrůstali schovaní v jedné stodole, kde se narodili a odkud vyráželi na jídlo k hodné paní, která je krmila. (Jejich matku, bílou kočku s knírkem, přezdívanou Hitlerka, přejelo auto.) Jamile si však zvykne na přítomnost známého člověka, plachost jde stranou a nechá se hladit, chovat a užívá si mazlení. Svou náklonnost pak dává najevo tak, že sebou plácne na bok a začne se přetáčet a kroutit a ukazovat bříško. A neustále pokukuje, zda si jí všímáme. Není vůbec agresivní, jakmile vycítí nejistotu, okamžitě se jde schovat a jen zpovzdálí pokukuje. Bude dobrým společníkem v každé domácnosti, jen potřebuje trochu více času se v novém prostředí rozkoukat a poznat vše nové, co nezná. V kočičím kolektivu se chová nenápadně, staví se do pozice pozorovatele. Dobře snáší větší klidné děti. Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (23.1.2018)
 

Domov hledá: Lilák (kocour, 4 roky 3 měsíce, Mníšek pod Brdy)

29. 3. 2017

Kočičce Lili zemřela paní, a tak si ji k sobě vzala sousedka. Ta však po čase musela předat Lili dál, protože šla do LDN. Do depozita ji přivezl její synovec, který měl o Lili jen základní informace. Znal jméno a věk. A jak jsme přišly ke kocourkovi Lilákovi? Prostě tak, že jsme Lili odvezli ke kastraci na veterinu, a zpět jsme si vezli našeho Liláka: před plánovaným zákrokem veterinářka zjistila, že Lili nejenže není Lili, ale že je to Lilák, a že už navíc není žádného zákroku zapotřebí – byl totiž již vykastrovaný. Lilák absolvoval řadu veterinárních vyšetření, která prokázala struvity v moči a zánět jimi způsobený. Byla naordinována dlouhodobá léčba antibiotiky, která měla sice dobré výsledky, ale stále přetrvává riziko recidivy. Proto je třeba počítat s „domácí kontrolou“ moči (pomocí diagnostického papírku) a s pravidelnou kontrolou u veterináře. V současné době je na c/d dietě (případnou změnu určí veterinář). Z těchto důvodů nedoporučujeme Liláka lidem, kteří mu z finančních či časových důvodů nebudou schopni zajistit tak náročnou péči. Přesto doufáme, že někdo ocení milou, nekomplikovanou a vstřícnou povahu kocourka a poskytne mu láskyplný domov, který si opravdu zaslouží. U obou předchozích majitelek byl Lilák jediným zvířetem, takže v současné době, kdy je mezi ostatními kočkami, je nespokojený. Je poměrně ustrašený, bojí se i malých koťat. V bytě je čistotný, potřebuje kvalitní krmivo s důrazem na prevenci krystalů v moči. Teritorium: do bytu. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (29.3.2017)
 

Domov hledá: Zrzena (kočka, 8 let 3 měsíce, Mníšek pod Brdy)

27. 3. 2017

Zrzena je kočička, která zaujme svým krásným tříbarevným žíhaným kožíškem, zvláštní kresbou na hlavičce a bílou náprsenkou. Navíc má opravdu krásné, velké, zelené oči. Zrzenka k nám přišla s dcerou Pipenou po smrti majitelky, která se ještě na konci života snažila zajistit svým milovaným kočkám dobrý domov. Byla si vědoma toho, že je Zrzenka plachá kočička, přesto doufala, že se jí ujme někdo z dobrých lidí. Ukázalo se, že paní měla pravdu, protože v depozitu ztratila Zrzenka svoji plachost až po dvou letech. V současné době je Zrzenka platným členem kočičí společnosti, nechá se pohladit, ale nic víc. Hodí se tedy do domácnosti, kde by dělala společnost jiné hodné kočce, a kde by nikdo neočekával, že si Zrzenku bude chovat a mazlit se s ní. Jinak je Zrzenka nenáročná, jí vše a je čistotná. Teritorium: do bytu. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (27.3.2017)
 

Domov hledá: Lištík (kocour, 1 rok 10 měsíců, Mníšek pod Brdy)

25. 3. 2017

Říkáme mu Fuckáček Lištík. Má totiž na obou předních končetinách nezatahovací prostřední drápky, takže na vás stále dělá nevhodné posunky (aniž byste si to zasloužili). Celkově je roztomilost sama, i díky křivé čelisti a dvojitému zálomku na kratinkém ocásku. Stejně jako bráškové Rossi a Duppi, má i Lištík další zdravotní problémy. Během poslední doby se ukázalo, že má sníženou imunitu, trpí častými rýmami a již dvakrát bylo nutné řešit zánět dásní. Při kastraci se ukázalo, že se Lištík obtížně probouzel z narkózy, je proto třeba v budoucnu (např. při zákrocích v dutině ústní) pečlivě zvážit nutnost a druh použité narkózy. Dále bylo zjištěno na obou předních končetinách jeden prstík navíc; oba přebytečné prstíky vč. drápků mu byly odoperovány. Povahou se neliší od jiných koťat, je hravý, veselý, rád jí. Pokud bude v domácnosti jedinou kočičkou, bude vyžadovat hodně hraček a vysoké šplhadlo. Pochopitelně i Lištík je zcela čistotný a zvyklý na kočičí toaletu. Vzhledem k výše zmíněné deformitě čelisti baští pouze drobné kotěcí granule (samozřejmě kromě jiných vybraných lahůdek). Není vhodný k malým dětem a do domácnosti se psem. Teritorium: do bytu. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (25.3.2017)
 

Domov hledá: Akim (kocour, 6 let 2 měsíce, Mníšek pod Brdy)

5. 4. 2013

Šilhavý dominantní Akim je pan kocour. Musíte počítat s tím, že není tahací, ale sám určuje, zda a kdy se nechá pochovat či pohladit. Jinak je velice milý a hodný. K lidem a ke kočkám vstřícný, toleruje psa. Není vhodný ke kocourům. Je velký jedlík, ochotně baští jak průmyslově vyráběné kočičí krmení, tak i vařenou stravu. Jako mladý utrpěl závažná poranění, prodělal několikeré operace. Rozsáhlá neosrstěná zjizvení jsou dodnes patrná na pravém boku; toto místo je dodnes citlivé na dotyk, na což je třeba brát ohled při manipulaci s ním. Akim jr naprosto čistotný, zvyklý na kočičí záchod. Teritorium: do bytu. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (5.4.2013)