Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nabídka koček

Příspěvky

Domov hledá: Modřína (kočka, 5 let, Liberec)

25. 3. 2019

Modřína je zlatě zbarvená exotická kočka. Jedná se o krátkosrstou varianta kočky perské, kdy má zvíře zkrácenou obličejovou část. Modřína a její taktéž exotická kámoška Moneta jsou jedněmi z mnoha koček odebraných na podzim 2018 z množírny v Neratovicích (Hlas zvířat, útulek Anidef Žim). Věk nevíme přesně, veterinářka jej stanovila při kastraci podle stavu zubů a dělohy na "kočka, která má za sebou řadu porodů". Moneta je plachá. Když je někde zalezlá, dá se pohladit, ale pokud mazlíte přes míru, sekne vás. Před neznámými lidmi a hlučnými dětmi utíká. Potřebuje tolerantní osvojitele, kteří jí dají čas si zvyknout. Vzhledem ke stavu, v jakém se k nám dostala (měla mj. kousance po celém těle a krvavý průjem), udělala velké zdravotní i duševní pokroky. Po měsících, kdy byla zalezlá a neviditelná, se nyní volně pohybuje prostorem, nejvíc aktivní je, když dvojnožci nejsou doma. Naučila se hrát si s kočičími hračkami a škrabat na škrabadle. Modřína je čistotná, chodí na kočičí WC s hrudkujícím dřevitým stelivem. Potřebuje kvalitní krmivo. Hodila by se jako parťák k přátelské kočce, příp. je možné ji adoptovat společně s o něco mladší Monetou. Teritorium: do bytu. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (25.3.2019)
 

Domov hledá: Moneta (kočka, 3 roky, Liberec)

11. 3. 2019

Moneta je exotická kočka, zlatá s mramorováním. Je jednou z mnoha koček odebraných na podzim 2018 z množírny v Neratovicích (Hlas zvířat, útulek Anidef Žim). Věk nevíme přesně, veterinářka jej stanovila při kastraci podle stavu zubů a dělohy na "mladší kočka". Zpočátku byla Moneta (i její starší kámoška Modřína) velmi nakvašená a k lidem nepřátelská, což vzhledem k mnoha prováděným zdravotním úkonům bylo vcelku pochopitelné. V současné době je Moneta skoro až přátelská, resp. na dobré cestě stát se dobrým domácím společníkem. Je-li v karanténní kleci (např. po kastraci), nechá se ochotně hladit. Je-li na volno, je to s kontaktem složitější, nicméně kočka je velmi viditelná - chodí po domácnosti, hraje si a učí se lotroviny od domácích koček. Byla viděna, jak olizuje talíře v myčce, válí se na stole i v posteli. Z těchto pokroků máme velkou radost, protože ještě na začátku roku jenom seděla a hleděla a neměla žádnou radost ze života. Moneta je čistotná, chodí na kočičí WC s hrudkujícím dřevitým stelivem. Potřebuje kvalitní krmivo, má ráda syrové maso. Hodila by se jako parťák k přátelské kočce, příp. je možné ji adoptovat společně s o něco starší Modřínou. Teritorium: do bytu. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (11.3.2019)
 

Domov hledá: Fráňa (kocour, 6 měsíců, Liberec)

19. 2. 2019

Fráňa je akční mladý kocour s měděnýma očima, kterému teprve teď vypadaly mléčné zuby a rychle je nahradily už ty pravé kočičí zuby. Je – vzhledem ke svému věku – velice hravý a hbitý, potřebuje se neustále něčím zabývat a honit se za míčk, či plyšovými hračkami, lézt do výšek po drápadle a pozorovat okolí, co se kde děje. I přes svůj nízký věk je již teď velký a bude z něj v budoucnu velký a statný kocour na vysokých nohách. Je hodný a v kočičím kolektivu nekonfliktní. Protože byl asi delší dobu o hladu, než si ho přivedl starší kocour ke své misce, tak doposud se ještě na jídlo vrhá a překotně jí. Je jen otázka času, kdy pochopí, že miska pro něj už bude vždy připravena plná. Chutnají mu jak dobré kočičí konzervy či kapsičky, tak i kvalitní kočičí granule. Fráňa je velice čistotný, od začátku chodí na kočičí záchůdek s hrudkujícím stelivem a nedělá mu to žádný problém. V novém domově není přítomnost další kočky na závadu, naopak, pro mladého kocourka to bude jen přínos, aby se nenudil a jak se říká, ve dvou se to lépe táhne. Jak se k nám Fráňa dostal? Na začátku ledna si malého Fráňu přivedl jako kamaráda starší kocour sebou domů. František byl silně vyhladovělý a ihned se pustil do nabídnutého jídla, které hltavě okamžitě snědl. Pak si prošel a prohlédl místo, kde se ocitl a spokojeně se uvelebil na křesle. Očividně býval bytovým zvířetem, domácí pohodlí dobře znal. Protože však u kocoura bydlela i starší kočka, která nebyla moc nakloněna mladému a akčnímu kocourkovi a docházelo by ke zbytečným konfliktům, rozhodli jsme se mu najít nový domov. Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je s čipem, nekastrované, očkované a odčervené. (19.2.2019)
 

Domov hledá: Sísa (kočka, 2 roky 2 měsíce, Beroun)

20. 1. 2019

Drobná želvovinová Sísa získala své jméno podle zarputilého syčení, k lidem měla opravdu hlubokou nedůvěru. Dnes se se známými lidmi pomazlí, vůči cizím je pořád ještě trochu rezervovaná. Mohla by žít v bytě i v domku se zahradou (ale napřed musí strávit několik týdnů, možná i déle, jen doma, než si zvykne na nové lidi). Je čistotná, snáší dobře ostatní kočky, je zvyklá na přítomnost malých dětí. Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (20.1.2019)
 

Domov hledá: Kulička (kočka, 11 měsíců, Liberec)

18. 1. 2019

Kulička je aktivní bílomourovaná kočka - odrostlé přátelské a hravé loňské kotě. Vyrostla venku, a v důsledku toho si váží dobrého bydla - je vděčná za plnou misku a teplý pelíšek. Je zvyklá na pobyt v domácnosti i na výlety na zabezpečenou zahrádku. V bytě se chová čistotně. Je zvyklá na společnost dalších koček, hodných psů a též na děti. Může být ale umístěna též jako sóla kočka. Kulička se narodila přitoulané mourované kočce. Má tři bratry - Ferdu, Kubíka a Uplakánka, kteří jsou již v nových domovech. Jejich matku jsme po odkojení koťat nechali vykastrovat a předali ji zpět nálezkyni, která projevila ochotu se o ni dál starat. I Kulička už byla umístěná, bohužel se u ní v novém domově projevil problém s očima - nedostatečná tvorba slz. Zpočátku bylo nutné kapat do očí několikrát denně, nyní je už stav stabilizovaný, stačí oči ošetřit gelem ráno a večer. Balení (resp. trojbalení) gelu Visidic, které kočičce vydrží na zhruba měsíc, vyjde na 180 - 240 Kč. Kulička je na ošetřování zvyklá a gel si do očí nechá nakapat. Hledáme tedy zodpovědné lidi, kteří budou kočičce pravidelně aplikovat gel, bez něj totiž oko osychá, což je v delším časovém horizontu bolestivé. Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (18.1.2019)
 

Domov hledá: Švihák Lázeňský (kocour, 1 rok 4 měsíce, Praha)

7. 11. 2018

Švihák lázeňský byl nalezen v Jeseníkách, kde chodil od domu k domu a do místní restaurace hledat jídlo. Lidé na něj byli zlí, kopali ho, házeli po něm předměty, a tak připutoval k nám do branického depozita. Rychle se adaptoval na život v bytě, je čistotný, milý, mazlivý, rád polehává na gauči i v létě na balkóně. Jen se stále ještě nedojedl, kapsičku si dá na posezení (a když by dostal dvě nebo tři, sní i ty najednou) a vrčí, aby mu ji nikdo neukradl, "půjčuje" si mléko do kafe, šunku od snídaně, nákup z tašky... Na ostatní kočky si zvykl, ale bere je jako konkurenci, kvůli které má málo jídla. Proto by byl rád v domácnosti sám nebo jen s jednou kočkou. Nejen na fotkách je vidět, že Švihákovi „tečou“ oči. Při prohlídce paní veterinářka zjistila, že má částečně ucpané slzné kanálky, proto se to děje. Jde spíš o kosmetickou vadu, ale pokud by šel kocourek z nějakého jiného důvodu do narkózy, bylo by dobré mu je nechat pročistit. Teritorium: do bytu. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (7.11.2018)
 

Domov hledá: Abidou (kočka, 2 roky 7 měsíců, Příbram)

3. 10. 2018

Abidou má nejen vznešené jméno, ale taky nevypadá jako běžná kočka domácí. Je to kříženka birmy, je to krásná, světle krémová kočička s tmavšími znaky a s jasně modrýma očima. Přesto, že vyrostla od kotěte u nás v depozitu, ostatní kočky moc nemusí. Z hravého koťátka se stala postupem času sebevědomá mladá kočička, která se raději, než hrám, věnuje klidnému lenošení v pelíšku. Jako pravá dáma věnuje velkou část dne péči o kožíšek, a aby se neřeklo, že je jen tak nějaká obyčejná Minda, tak si tak trochu vybírá v jídle. Kromě masíčka, hlavně syrového, má ráda lepší paštičky a taky mlíčko. Je samozřejmě čistitná, zvyklá na krytý záchůdek. Abidou byla již jednou umístěna a následně vrácena, protože se nesnesla s původní kočkou v domácnosti. Hledáme pro ni lidi, kteří by ocenili její neobvyklý vzhled a přitom by jim nevadilo zdravotní omezení, které má. V jednom uchu má totiž adenom - nezhoubný nádor, který občas způsobuje lehký výtok. Ucho je třeba čistit a občas do něj kapat ušní kapky. Rozhodně je třeba, aby Abidou byla pod veterinárním dohledem. Podle nejnovějších vyšetření se zdá, že by adenom měl být již ohraničený,m a tedy operabilní. Abidou bude šťastná v klidnější domácnosti bez dětí, kde se jí dostane dostatečné pozornosti. Teritorium: do bytu. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (3.10.2018)
 

Domov hledá: Paša (kocour, 2 roky 8 měsíců, Liberec)

10. 9. 2018

Celomouratý huňatý a velký kocour Paša je klidný a nekonfliktní kocour, který je spíš pozorovatel než akční typ. Ve společnosti jiných koček nicméně ožívá, je velice společenský a přítulný i k ostatním kočičkám, kdy se o ně otírá a mazlivě naklání hlavičku. Miluje jídlo a při podávání jídla, kdy se i ostatní, jako Paša nahrnou k jídlu, jde i jeho plachost stranou a nechává se hladit a drbat. V takové okamžiky se natáhne a přitiskne k zemi (doslova se rozplácne) a drží a jakoby říkal – pokračuj a drbej mě - a vychutnává si to. Ideálním domovem by pro něj byl byt či domek se zahrádkou, kde by se mohl stát společníkem k další klidné kočičce - společnost další kočky mu pomáhá překonat ostych z lidí i z nového prostředí. Paša není chovací, v náručí se zatím bojí. Paša je velice vděčný za dobré zázemí, nemá potřebu chodit ven, bude spokojený jako domácí bytový kocour. Je čistotný, zvyklý chodit na hrudkující stelivo. Při krmení upřednostňuje opravdu kvalitní kočičí konzervovanou stravu či vařené drůbeží maso – je to velký jedlík, ale kočičí granule mu nic neříkají. Paša pochází z kočičí kolonie, odkud se dostal ke staré paní, která se stará o opuštěné kočky. Ta se ho však kvůli závažným zdravotním problémům musela vzdát. Vzhledem k tomu, že je to tak hodný a klidný kocourek, byli bychom rádi, kdyby se co nejdříve dostal jako společník k jiné kočičce a do klidné domácnosti, bez malých dětí. Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (10.9.2018)
 

Domov hledá: Leny (kočka, 1 rok, Liberec)

26. 5. 2018

Leny je drobné mourované kotě, které se narodilo v našem depozitu mourované kočce Mamině tři dny poté, co ji hodná krmící paní do depozita přivezla. Leny a její čtyři sestry vyrůstají od malička v bytových podmínkách; kočička je čistotná, naučená na škrabadlo. Je zvyklá na společnost dalších koček, hodných dětí a hodných pejsků. Leny je akční, hravá a mazlivá. V novém domově potřebuje společnost - nejlépe stejně starého kotěte či starší přátelské kočky (do adopce může jít společně s některou ze svých sester). Leny je zvyklá na prémiové granule, kvalitní konzervy a vařené drůbeží. V záchůdku má hrudkující stelivo. Teritorium: do bytu. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (26.5.2018)
 

Domov hledá: Růženka (kočka, 1 rok 8 měsíců, Praha)

20. 3. 2018

Růženka je pěkná mourovaná kočička drobnější postaby. K lidem je trochu plašší, ale když ji ulovíte, nechá se ochotně mazlit. Na umísťovací výstavě se nechala nosit a hladit i od dětí. Dobře vychází s dalšími kočkami, je čistotná. Hodí se do bytu jako společnice k další přítelské kočce či kocourovi. V novém domově může ale i chodit ven, pokud bude výběh bezpečný (bez aut, nepřátelských lidí či psů). Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (20.3.2018)