Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nabídka koček

Příspěvky

Domov hledá: Švihák Lázeňský (kocour, 1 rok, Praha)

7. 11. 2018

Švihák 770Capital lázeňský byl nalezen v Jeseníkách, kde chodil od domu k domu a do místní restaurace hledat jídlo. Lidé na něj byli zlí, kopali ho, házeli po něm předměty, a tak připutoval k nám do branického depozita. Rychle se adaptoval na život v bytě, je čistotný, milý, mazlivý, rád polehává na gauči i v létě na balkóně. Jen se stále ještě nedojedl, kapsičku si dá na posezení (a když by dostal dvě nebo tři, sní i ty najednou) a vrčí, aby mu ji nikdo neukradl, "půjčuje" si mléko do kafe, šunku od snídaně, nákup z tašky... Na ostatní kočky si zvykl, ale bere je jako konkurenci, kvůli které má málo jídla. Proto by byl rád v domácnosti sám nebo jen s jednou kočkou. Nejen na fotkách je vidět, že Švihákovi „tečou“ oči. Při prohlídce paní veterinářka zjistila, že má částečně ucpané slzné kanálky, proto se to děje. Jde spíš o kosmetickou vadu, ale pokud by šel kocourek z nějakého jiného důvodu do narkózy, bylo by dobré mu je nechat pročistit. Teritorium: do bytu. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (7.11.2018)
 

Domov hledá: Luky (kocour, 5 měsíců, Liberec)

13. 10. 2018

Jako v pohádce kocourka Lukyho přilákalo ve tmě světlo z našich prosklených dveří a žalostným mňoukáním a dobýváním se snažil na sebe upozornit. Byl vyhladovělý, špinavý, zablešený, a tak se mu dostalo veškeré pozornosti a postupného zbavení všech vnitřních i vnějších parazitů, aby se mu lépe žilo. Když se dostatečně najedl, v náručí se mazlivě otíral hlavičkou a vynucoval si hlazení. Rád se chová, hned přede a samozřejmě si také hned našel své místečko na sedačce či polstrované židli, kde se pohodářsky rozvaluje. Rád si, jako každé kotě, hraje se vším, co se válí či koulí po zemi. V kočičím kolektivu je nekonfliktní, ale rád si ostatními hraje a honí se. Luky je velice čistotný, pravidelně chodí na kočičí záchod a vše pečlivě zahrabuje. Je to dobrý jedlík, nepohrdne dobrou a kvalitní kočičí konzervou či granulkami. Kocourek se hodí do každé domácnosti, jistě přivítá (ale není to asi podmínkou) i možnost chodit ven. Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je bez čipu, nekastrované, očkované a odčervené. (13.10.2018)
 

Domov hledá: Abidou (kočka, 2 roky 3 měsíce, Příbram)

3. 10. 2018

Abidou má nejen vznešené jméno, ale taky nevypadá jako běžná kočka domácí. Je to kříženka birmy, je to krásná, světle krémová kočička s tmavšími znaky a s jasně modrýma očima. Přesto, že vyrostla od kotěte u nás v depozitu, ostatní kočky moc nemusí. Z hravého koťátka se stala postupem času sebevědomá mladá kočička, která se raději, než hrám, věnuje klidnému lenošení v pelíšku. Jako pravá dáma věnuje velkou část dne péči o kožíšek, a aby se neřeklo, že je jen tak nějaká obyčejná Minda, tak si tak trochu vybírá v jídle. Kromě masíčka, hlavně syrového, má ráda lepší paštičky a taky mlíčko. Je samozřejmě čistitná, zvyklá na krytý záchůdek. Abidou byla již jednou umístěna a následně vrácena, protože se nesnesla s původní kočkou v domácnosti. Hledáme pro ni lidi, kteří by ocenili její neobvyklý vzhled a přitom by jim nevadilo zdravotní omezení, které má. V jednom uchu má totiž adenom - nezhoubný nádor, který občas způsobuje lehký výtok. Ucho je třeba čistit a občas do něj kapat ušní kapky. Rozhodně je třeba, aby Abidou byla pod veterinárním dohledem. Podle nejnovějších vyšetření se zdá, že by adenom měl být již ohraničený,m a tedy operabilní. Abidou bude šťastná v klidnější domácnosti bez dětí, kde se jí dostane dostatečné pozornosti. Teritorium: do bytu. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (3.10.2018)
 

Domov hledá: Zomm (kočka, 5 měsíců, Příbram)

3. 10. 2018

Zomm se svou sestrou Bee k nám přišly v létě, kdy je přinesla paní z Dobříše ve stavu, kdy už se koťata neudržela na nohou. Byla zesláblá, podvyživená, dehydrovaná, masivně začervená i zablešená. Pod dlouhou srstí pouze kostřičky, kterým jsme nedávaly moc šancí na přežití. Po opakovaném zbavování vnitřních i vnějších parazitů a opatrném krmení speciální dietou s postupným zvětšováním porcí (naštěstí měly obě od začátku až těžko uvěřitelnou chuť k jídlu) se z koťat začaly klubat hezké, dlouhosrsté kočičky a začaly krásně přibývat na váze, i když zůstaly drobnější (proto jsou vhodné pouze do bytu). Jejich srst prozrazuje, že někdy v minulosti mezi jejich předky proběhlo křížení některým dlouhosrstým plemenem, proto bude nutno o ni pečovat a kožíšek pravidelně česat, obě jsou zvyklé i na koupání a fénování. Dnes jsou z obou sester mazlivá a hravá koťata, kterým zůstala velká chuť k jídlu, jsou čistotné, naučené na kočičí toaletu. Chutná jim zejména syrové masíčko, ale s chutí si dají i kapsičky, konzervy a kotěcí granule. Kromě drobnějšího vzrůstu jim nezůstaly žádné další následky těžkých začátků. Jsou zdravé, vakcinované. Pro Zomm hledáme domov, ve kterém mohou být i děti, či malá slečna, kterou bude bavit svoji kočičku pravidelně česat. Teritorium: do bytu. Zvíře je bez čipu, nekastrované, očkované a odčervené. (3.10.2018)
 

Domov hledá: Bee (kočka, 5 měsíců, Příbram)

3. 10. 2018

Bee se svou sestrou Zomm k nám přišly v létě, kdy je přinesla paní z Dobříše ve stavu, kdy už se koťata neudržela na nohou. Byla zesláblá, podvyživená, dehydrovaná, masivně začervená i zablešená. Pod dlouhou srstí pouze kostřičky, kterým jsme nedávaly moc šancí na přežití. Po opakovaném zbavování vnitřních i vnějších parazitů a opatrném krmení speciální dietou s postupným zvětšováním porcí (naštěstí měly obě od začátku až těžko uvěřitelnou chuť k jídlu) se z koťat začaly klubat hezké, dlouhosrsté kočičky a začaly krásně přibývat na váze, i když zůstaly drobnější (proto jsou vhodné pouze do bytu). Jejich srst prozrazuje, že někdy v minulosti mezi jejich předky proběhlo křížení některým dlouhosrstým plemenem, proto bude nutno o ni pečovat a kožíšek pravidelně česat, obě jsou zvyklé i na koupání a fénování. Dnes jsou z obou sester mazlivá a hravá koťata, kterým zůstala velká chuť k jídlu, jsou čistotné, naučené na kočičí toaletu. Chutná jim zejména syrové masíčko, ale s chutí si dají i kapsičky, konzervy a kotěcí granule. Bee je při krmení o něco bojovnější a svou misku si tvrdě brání, přestože již dnes nemusí o potravu bojovat a je krmena pravidelně. Kromě drobnějšího vzrůstu těmto kočičkám nezůstaly žádné další následky těžkých začátků. Jsou zdravé, vakcinované. Pro Bee hledáme domov bez příliš malých dětí. Teritorium: do bytu. Zvíře je bez čipu, nekastrované, očkované a odčervené. (3.10.2018)
 

Domov hledá: Medunka (kočka, 2 roky 6 měsíců, Liberec)

27. 9. 2018

Celomouratá kočička Meduňka k nám přišla společně se svým, taktéž mourovaným, kamarádem Pašou. Oba byli zachráněni jako malá koťata z ulice starou paní, která se s nimi musela rozloučit po úrazu a následném přesunu do zařízení s pečovatelskou službou. Medunka je oproti Pašovi povahově výraznější - spíš individualistka, která ke štěstí kočičí společnost nepotřebuje. Zprvu byla velice plachá, ale nyní se již mazlí a vyhledává lidskou přízeň. Tato kočička hledá nenáročného lidského kamaráda, který ji poskytne zázemí – nejlépe bez dalších zvířat. V kočičí komunitě se straní společnosti ostatních koček, a to je také důvod, proč dobrovolně leze do karanténní klece (v níž je zachycena na fotografii). Miluje pohlazení a podrbání, nechá se i pochovat. U Meduňky také není problém s jídlem – zprvu jedla jen granule, ale nyní má období, kdy netrpělivě čeká na dobrou a velkou porci kočičí konzervy či vařené drůbeží maso. Jakmile se nese jídlo, natahuje krk a očekává, že dostane jídlo jako první, tak velice se těší na porci dobrého jídla. Medunka je vhodná spíš do klidnější domácnosti a po určité době, až se zabydlí a zvykne si, ocení možnost chodit ven. Kočička je čistotná, zvyklá na kočičí záchod s hrudkujícím stelivem. Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (27.9.2018)
 

Domov hledá: Theo (kocour, 6 měsíců, Příbram)

25. 9. 2018

Theo je největší z březnických sourozenců, ale jinak trpí "syndromem prostředního dítěte": není ani tak mazlivý, jako Teddík, ani tak hezký a akční, jak Terrinka. Přesto má něco do sebe. Na rozdíl od svých sourozenců bere život s nadhledem, sleduje je, jak řádí, ale sám se účastní vždy jen s mírou. Jsou okamžiky, kdy působí jako starší, než ve skutečnosti je. Bude se proto hodit do rodiny, kde ocení jeho klidnou povahu a vychovanost. To neznamená ale, že by si jako kotě nechtěl hrát. Je vhodný do domku i do bytu (klidně i menšího). Bude příjemným společníkem jak starším lidem, tak větším dětem. Je čistotný, naučený na běžnou kotěcí stravu, ale miluje i syrové a vařené maso. Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je bez čipu, nekastrované, očkované a odčervené. (25.9.2018)
 

Domov hledá: Paša (kocour, 2 roky 4 měsíce, Liberec)

10. 9. 2018

Celomouratý huňatý a velký kocour Paša je klidný a nekonfliktní kocour, který je spíš pozorovatel než akční typ. Ve společnosti jiných koček nicméně ožívá, je velice společenský a přítulný i k ostatním kočičkám, kdy se o ně otírá a mazlivě naklání hlavičku. Miluje jídlo a při podávání jídla, kdy se i ostatní, jako Paša nahrnou k jídlu, jde i jeho plachost stranou a nechává se hladit a drbat. V takové okamžiky se natáhne a přitiskne k zemi (doslova se rozplácne) a drží a jakoby říkal – pokračuj a drbej mě - a vychutnává si to. Ideálním domovem by pro něj byl byt či domek se zahrádkou, kde by se mohl stát společníkem k další klidné kočičce - společnost další kočky mu pomáhá překonat ostych z lidí i z nového prostředí. Paša není chovací, v náručí se zatím bojí. Paša je velice vděčný za dobré zázemí, nemá potřebu chodit ven, bude spokojený jako domácí bytový kocour. Je čistotný, zvyklý chodit na hrudkující stelivo. Při krmení upřednostňuje opravdu kvalitní kočičí konzervovanou stravu či vařené drůbeží maso – je to velký jedlík, ale kočičí granule mu nic neříkají. Paša pochází z kočičí kolonie, odkud se dostal ke staré paní, která se stará o opuštěné kočky. Ta se ho však kvůli závažným zdravotním problémům musela vzdát. Vzhledem k tomu, že je to tak hodný a klidný kocourek, byli bychom rádi, kdyby se co nejdříve dostal jako společník k jiné kočičce a do klidné domácnosti, bez malých dětí. Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (10.9.2018)
 

Domov hledá: Isabel (kočka, 8 měsíců, Liberec)

2. 8. 2018

Mourovaná Isabel je pěkná a akční kočička - štíhlá, na vysokých nohách - která se narodila v našem depozitu mourované kočce Mamině tři dny poté, co ji hodná krmící paní do depozita přivezla. Isabel a její čtyři sestry vyrůstaly od malička v bytových podmínkách; kočička je čistotná, naučená na škrabadlo. Je zvyklá na společnost dalších koček, hodných dětí a hodných pejsků. Isabel je velmi aktivní, hravá a mazlivá. V novém domově potřebuje společnost - nejlépe stejně starého kotěte či starší přátelské kočky (do adopce může jít společně s některou ze svých sester). Isabel je zvyklá na prémiové granule, kvalitní konzervy a vařené drůbeží. V záchůdku, který min. dvakrát denně čistíme, má hrudkující stelivo. Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (2.8.2018)
 

Domov hledá: Mamina (kočka, 5 let 4 měsíce, Liberec)

29. 7. 2018

Milá a mazlivá kočička Mamča žila volně, bez vlastního domova. Krmena venku hodnými lidmi přežívala, jak se dalo. Nebyla kastrovaná, a tak každou chvilku chodila s velkým bříškem. Koťata si snad vždy lidé nějak rozebrali, ale nikdo nikdy neřešil její kastraci. Když letošního roku na jaře přišly ty velké několikadenní mrazy, tak se jí jedné hodné paní, která ji pravidelně přikrmovala, zželelo a vzala ji do teplého domova, protože Mamča již opět chodila s velkým bříškem. Z obavy před další várkou očekávaných koťat se Mamča dostala do našeho depozitu, kde hned za 3 dny porodila 5 krásných mouratých holčiček. Mamča je jako správná matka odchovala, takže z nich vyrostly krásné štíhlé mladé dámy – vzezřením typu dravce ocelot, které jsou však velice hodné, přítulné a mazlivé – a velice zvědavé. Povahu asi mají po své Mamče, která každému ihned dává najevo svou přízeň, začne se hned otírat o nohy a není moc chovací, protože v náručí chvilku vydrží jen za pro ni příjemného drbání. Pak hnedle skočí na zem a opět se otírá o nohy, nebo se vnucuje pod ruku a chce hladit a přitom vždy hlasitě přede a přede. Je to opravdu klidné a pohodové stvoření, které již má veškeré útrapy venkovní kočičky za sebou a teď už jen čeká na toho svého lidského kamaráda, kterému bude dělat dobrou společnici. A pokud bude moci chodit ven, bude to jistě to nejvděčnější stvoření. Moc bychom ji přáli domov u někoho s domečkem na bezpečném místě. V kočičím kolektivu je nekonfliktní, vůči ostatním kočkám a jejich jakýmkoliv projevům je absolutní imunní, velice mírná a nevšímavá. Hodí do jakékoliv domácnosti, hlavně s možností chodit ven. Mamča je čistotná, zvyklá na kočičí záchod s hrudkujícím stelivem, má ráda pravidelnou a vydatnou stravu, kterou si dokonale užívá. Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (29.7.2018)