Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nabídka koček

Příspěvky

Domov hledá: Teddy (kocour, 4 měsíce, Mníšek pod Brdy)

12. 9. 2018

Teddy je miloučký černý „bubáček“, který pochází z Březnice. Přišel ještě s bráškou Teouškem a sestřičkou Terinkou. Ze všech sourozenců je nejhravější, nejaktivnější a přestože je to takový prcek, taky nejodvážnější. Stejně aktivně jako přistupuje ke hře, přistupuje Teddy i k jídlu. Granulkami jej příliš neuctíte, ale miluje všechny kapsičky, většinu konzerv a hlavně maso. Stravu doplňujeme ještě i tvarohem nebo jogurty. Hledáme pro něj rodinu, která mu poskytne zábavu, spoustu hraček a klidně nějakého kočičího nebo psího kamaráda či kamarádku. Hodí se i k dětem či seniorům. Teritorium: do bytu. Zvíře je bez čipu, nekastrované, očkované a odčervené. (12.9.2018)
 

Domov hledá: Paša (kocour, 2 roky 2 měsíce, Liberec)

10. 9. 2018

Celomouratý huňatý a velký kocour Paša je klidný a nekonfliktní kocour, který je spíš pozorovatel než akční typ. Ve společnosti jiných koček nicméně ožívá, je velice společenský a přítulný i k ostatním kočičkám, kdy se o ně otírá a mazlivě naklání hlavičku. Miluje jídlo a při podávání jídla, kdy se i ostatní, jako Paša nahrnou k jídlu, jde i jeho plachost stranou a nechává se hladit a drbat. V takové okamžiky se natáhne a přitiskne k zemi (doslova se rozplácne) a drží a jakoby říkal – pokračuj a drbej mě - a vychutnává si to. Ideálním domovem by pro něj byl byt či domek se zahrádkou, kde by se mohl stát společníkem k další klidné kočičce - společnost další kočky mu pomáhá překonat ostych z lidí i z nového prostředí. Paša není chovací, v náručí se zatím bojí. Paša je velice vděčný za dobré zázemí, nemá potřebu chodit ven, bude spokojený jako domácí bytový kocour. Je čistotný, zvyklý chodit na hrudkující stelivo. Při krmení upřednostňuje opravdu kvalitní kočičí konzervovanou stravu či vařené drůbeží maso – je to velký jedlík, ale kočičí granule mu nic neříkají. Paša pochází z kočičí kolonie, odkud se dostal ke staré paní, která se stará o opuštěné kočky. Ta se ho však kvůli závažným zdravotním problémům musela vzdát. Vzhledem k tomu, že je to tak hodný a klidný kocourek, byli bychom rádi, kdyby se co nejdříve dostal jako společník k jiné kočičce a do klidné domácnosti, bez malých dětí. Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (10.9.2018)
 

Domov hledá: Páťa (kocour, 1 rok 11 měsíců, Liberec)

9. 8. 2018

Páťa je velice hodný, velice živý a hbitý kocour. Nechá se rád hladit, drbat na hřbetě, ale hned musí někam utíkat a koukat, co se kde děje – je hodně zvědavý a stále ve střehu, aby mu něco neuniklo. V důsledku toho nevydrží v náručí, hned chce na zem a hned opět přebíhá sem a tam a sleduje vše okolo. Je to takový orel, který se jeví klidně, ale stále vše okolo hlídá a sleduje. Ideální je pro něj domov s možností chodit ven, potřebuje hodně pohybu. Proto umí skákat na kliky a otvírat si dveře. Uzavřený prostor nemá rád. Mladého a urostlého kocoura někdo nechal v osamoceném bytě, kde jej snad někdo měl docházet krmit. To, že nešlo o pravidelné a dostatečné krmení, se podepsalo na jeho vzezření – snad vlivem blech a vnitřních parazitů (tasemnice a pod.) přišel o srst. V důsledku toho se z něj stal „naháč“ s chlupatou hlavou a hřívou, protože tam si nedosáhl, tam si nemohl vylizovat a vytrhávat chlupy v důsledku svědění kůže. Z této situace jej zachránila majitelka nemovitosti, která – když ho tam uviděla -, nám jej hned přivezla s prosíkem, že už se na to nemůže dívat. Bylo to opravdu zoufalé stvoření. Po úspěšném „očištění“ vnějšího a vnitřního těla, vlivem dostatečného přísunu pravidelné a vydatné stravy, postupně opět zarostl a stal se z něj krásný a velký kocour, který dohání to, co mu nebylo doposud dopřáváno. Páťa je mladý samotář, celomouratý kocour s nádherným obličejem. Zprvu se jeví jako velký bručoun, protože vůči ostatním kočkám se staví do opozice a s otevřenou tlamičkou na všechny výhružně zasyčí, jakmile se k němu někdo přiblíží. Ale je to jen varovný postoj – nikdy nešel do střetu – zasyčí a uteče. Postupně si však na ostatní zvykl, jako ostatní kočky na něj, které jeho zasyčení už berou jen jako nový druh pozdravu a nereagují na to. Nikdy nikomu neublížil, jen je prostě nemusí. Jakmile je čas k jídlu, už se hlasitě hlásí a jakmile dostane hodně plnou misku kočičí dobré konzervy, ihned se pustí do jídla a hltá a je tak velice nejvděčnější stvoření pod sluncem. Však také v depozitu přibral 3 kg váhy a je z něj krásný a urostlý kocour. Páťa dává přednost měkké stravě, opravdu kvalitním kočičím konzervám či vařené stravě, které ho dostaly zpět do kondice, granulek si téměř nevšimne. Je velice čistotný a chodí na kočičí záchůdek s hrudkujícím stelivem. Páťa je zlatíčko, který měl špatné období, a tak je zprvu nedůvěřivý a jakoby nevšímavý k ostatním, ale jakmile si zvykne a získá důvěru svého lidského přítele, stane se z něj skvělý, přítulný a velice reprezentativní společník. Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (9.8.2018)
 

Domov hledá: Isabel (kočka, 6 měsíců, Liberec)

2. 8. 2018

Mourovaná Isabel je pěkná a akční kočička - štíhlá, na vysokých nohách - která se narodila v našem depozitu mourované kočce Mamině tři dny poté, co ji hodná krmící paní do depozita přivezla. Isabel a její čtyři sestry vyrůstaly od malička v bytových podmínkách; kočička je čistotná, naučená na škrabadlo. Je zvyklá na společnost dalších koček, hodných dětí a hodných pejsků. Dorka je velmi aktivní, hravá a mazlivá. V novém domově potřebuje společnost - nejlépe stejně starého kotěte či starší přátelské kočky (do adopce může jít společně s některou ze svých sester). Isabel je zvyklá na prémiové granule, kvalitní konzervy a vařené drůbeží. V záchůdku, který min. dvakrát denně čistíme, má hrudkující stelivo. Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je bez čipu, nekastrované, očkované a odčervené. (2.8.2018)
 

Domov hledá: Mamina (kočka, 5 let 2 měsíce, Liberec)

29. 7. 2018

Milá a mazlivá kočička Mamča žila volně, bez vlastního domova. Krmena venku hodnými lidmi přežívala, jak se dalo. Nebyla kastrovaná, a tak každou chvilku chodila s velkým bříškem. Koťata si snad vždy lidé nějak rozebrali, ale nikdo nikdy neřešil její kastraci. Když letošního roku na jaře přišly ty velké několikadenní mrazy, tak se jí jedné hodné paní, která ji pravidelně přikrmovala, zželelo a vzala ji do teplého domova, protože Mamča již opět chodila s velkým bříškem. Z obavy před další várkou očekávaných koťat se Mamča dostala do našeho depozitu, kde hned za 3 dny porodila 5 krásných mouratých holčiček. Mamča je jako správná matka odchovala, takže z nich vyrostly krásné štíhlé mladé dámy – vzezřením typu dravce ocelot, které jsou však velice hodné, přítulné a mazlivé – a velice zvědavé. Povahu asi mají po své Mamče, která každému ihned dává najevo svou přízeň, začne se hned otírat o nohy a není moc chovací, protože v náručí chvilku vydrží jen za pro ni příjemného drbání. Pak hnedle skočí na zem a opět se otírá o nohy, nebo se vnucuje pod ruku a chce hladit a přitom vždy hlasitě přede a přede. Je to opravdu klidné a pohodové stvoření, které již má veškeré útrapy venkovní kočičky za sebou a teď už jen čeká na toho svého lidského kamaráda, kterému bude dělat dobrou společnici. A pokud bude moci chodit ven, bude to jistě to nejvděčnější stvoření. Moc bychom ji přáli domov u někoho s domečkem na bezpečném místě. V kočičím kolektivu je nekonfliktní, vůči ostatním kočkám a jejich jakýmkoliv projevům je absolutní imunní, velice mírná a nevšímavá. Hodí do jakékoliv domácnosti, hlavně s možností chodit ven. Mamča je čistotná, zvyklá na kočičí záchod s hrudkujícím stelivem, má ráda pravidelnou a vydatnou stravu, kterou si dokonale užívá. Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (29.7.2018)
 

Domov hledá: Edita (kočka, 6 měsíců, Liberec)

28. 5. 2018

Edita je drobné mourované kotě, které se narodilo v našem depozitu mourované kočce Mamině tři dny poté, co ji hodná krmící paní do depozita přivezla. Edita a její čtyři sestry vyrůstají od malička v bytových podmínkách; kočička je čistotná, naučená na škrabadlo. Je zvyklá na společnost dalších koček, hodných dětí a hodných pejsků. Edita je akční, hravá a mazlivá. V novém domově potřebuje společnost - nejlépe stejně starého kotěte či starší přátelské kočky (do adopce může jít společně s některou ze svých sester). Edita je zvyklá na prémiové granule, kvalitní konzervy a vařené drůbeží. V záchůdku má hrudkující stelivo. Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je bez čipu, nekastrované, očkované a odčervené. (28.5.2018)
 

Domov hledá: Leny (kočka, 6 měsíců, Liberec)

26. 5. 2018

Leny je drobné mourované kotě, které se narodilo v našem depozitu mourované kočce Mamině tři dny poté, co ji hodná krmící paní do depozita přivezla. Leny a její čtyři sestry vyrůstají od malička v bytových podmínkách; kočička je čistotná, naučená na škrabadlo. Je zvyklá na společnost dalších koček, hodných dětí a hodných pejsků. Leny je akční, hravá a mazlivá. V novém domově potřebuje společnost - nejlépe stejně starého kotěte či starší přátelské kočky (do adopce může jít společně s některou ze svých sester). Leny je zvyklá na prémiové granule, kvalitní konzervy a vařené drůbeží. V záchůdku má hrudkující stelivo. Teritorium: do bytu. Zvíře je bez čipu, nekastrované, očkované a odčervené. (26.5.2018)
 

Domov hledá: Růženka (kočka, 1 rok 2 měsíce, Praha)

20. 3. 2018

Růženka je pěkná mourovaná kočička drobnější postaby. K lidem je trochu plašší, ale když ji ulovíte, nechá se ochotně mazlit. Na umísťovací výstavě se nechala nosit a hladit i od dětí. Dobře vychází s dalšími kočkami, je čistotná. Hodí se do bytu jako společnice k další přítelské kočce či kocourovi. V novém domově může ale i chodit ven, pokud bude výběh bezpečný (bez aut, nepřátelských lidí či psů). Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (20.3.2018)
 

Domov hledá: Moura Trojnoha (kočka, 3 roky 7 měsíců, Beroun)

9. 2. 2018

Moura Trojnoha je dnes už moc hezká mourovatá kočka, které v důsledku úrazu musela být amputována přední packa. Je přítulná a milá. Nemá příliš v oblibě ostatní kočky. Byla by nejšťastnější jako jedináček v domě se zahradou se svobodným přístupem dovnitř/ven. Odmítá být zavřená pouze doma, šplhá do výšek, loví myši. Je to zkrátka kočka samostatná a schopná, která ocení dobré krmení, pohlazení a pomazlení, teplo i pohodlí, ale především svou svobodu a možnost žít tak, jak bezpochyby žila i před úrazem. Na děti je zvyklá. A pozor, loudí od stolu a v zimě se ochotně nastěhuje i do postele :-) Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (9.2.2018)
 

Domov hledá: Molly (kočka, 1 rok 3 měsíce, Liberec)

23. 1. 2018

Bílá kočička Molly sestrou kocourka Albíka a již umístěné Niki – což je hned na první pohled patrné: téměř stejné zbarvení – černý ocas s bílými chloupky a černým flíčkem na zádech. Jen Molly se od nich liší ještě černými flíčky na očima. Molly je hodná a tichá kočička, zprvu plachá jako její sourozenci, neboť vyrůstali schovaní v jedné stodole, kde se narodili a odkud vyráželi na jídlo k hodné paní, která je krmila. (Jejich matku, bílou kočku s knírkem, přezdívanou Hitlerka, přejelo auto.) Jamile si však zvykne na přítomnost známého člověka, plachost jde stranou a nechá se hladit, chovat a užívá si mazlení. Svou náklonnost pak dává najevo tak, že sebou plácne na bok a začne se přetáčet a kroutit a ukazovat bříško. A neustále pokukuje, zda si jí všímáme. Není vůbec agresivní, jakmile vycítí nejistotu, okamžitě se jde schovat a jen zpovzdálí pokukuje. Bude dobrým společníkem v každé domácnosti, jen potřebuje trochu více času se v novém prostředí rozkoukat a poznat vše nové, co nezná. V kočičím kolektivu se chová nenápadně, staví se do pozice pozorovatele. Dobře snáší větší klidné děti. Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (23.1.2018)