Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nabídka koček

Příspěvky

Domov hledá: Roxy (kočka, 9 měsíců, Liberec)

20. 12. 2018

Želvovinová Roxy je velmi hravá a mazlivá kočička. Je zvyklá na další kočky, hodné děti a přátelské psy. Je čistotná a zvyklá chodit na kočičí záchodek s hrudkujícím stelivem. Pochází z Hrádku nad Nisou, odkud ji do depozita přivezla městská policie s tím, že se již delší dobu pohybovala mezi domy a hledala všemožně něco k snědku. Vzhledem k zbarvení její srsti nebylo zprvu poznat, jak moc je špinavá. Časem se jí vyčistila a i ošklivě slzející oči se uzdravily. Po vyléčení ušního svrabu, kterého měla plné obě uši, se z ní stala krásná a milá kočičí slečna, která se neustále otírá o nohy a miluje podrbání, pohlazení a pochování v náručí. Roxy je poměrně drobná kočička, jejíž věk se těžko odhadoval, zbarvením a výrazem v obličeji vypadala již jako dospělák. Ale přesvědčila nás, že si moc ráda hraje a honí za kočičími hračkami jako malé kotě, že jí spíš nebylo dopřáno – snad nuznou kvalitou krmení, snad nutností vlastní obživy -, aby více narostla. Ale její apetit a dobrá a kvalitní strava jí opět pomohly dostat se do dobré kondice, vyléčit všechny neduhy a zbavit se vnitřních i vnějších parazitů. Nyní je z ní krásná, sice drobnější, ale přítulná a pohlazení chtivá kočička, která bude vhodným společníkem v každé domácnosti. Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (20.12.2018)
 

Domov hledá: Švihák Lázeňský (kocour, 1 rok 2 měsíce, Praha)

7. 11. 2018

Švihák lázeňský byl nalezen v Jeseníkách, kde chodil od domu k domu a do místní restaurace hledat jídlo. Lidé na něj byli zlí, kopali ho, házeli po něm předměty, a tak připutoval k nám do branického depozita. Rychle se adaptoval na život v bytě, je čistotný, milý, mazlivý, rád polehává na gauči i v létě na balkóně. Jen se stále ještě nedojedl, kapsičku si dá na posezení (a když by dostal dvě nebo tři, sní i ty najednou) a vrčí, aby mu ji nikdo neukradl, "půjčuje" si mléko do kafe, šunku od snídaně, nákup z tašky... Na ostatní kočky si zvykl, ale bere je jako konkurenci, kvůli které má málo jídla. Proto by byl rád v domácnosti sám nebo jen s jednou kočkou. Nejen na fotkách je vidět, že Švihákovi „tečou“ oči. Při prohlídce paní veterinářka zjistila, že má částečně ucpané slzné kanálky, proto se to děje. Jde spíš o kosmetickou vadu, ale pokud by šel kocourek z nějakého jiného důvodu do narkózy, bylo by dobré mu je nechat pročistit. Teritorium: do bytu. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (7.11.2018)
 

Domov hledá: Abidou (kočka, 2 roky 5 měsíců, Příbram)

3. 10. 2018

Abidou má nejen vznešené jméno, ale taky nevypadá jako běžná kočka domácí. Je to kříženka birmy, je to krásná, světle krémová kočička s tmavšími znaky a s jasně modrýma očima. Přesto, že vyrostla od kotěte u nás v depozitu, ostatní kočky moc nemusí. Z hravého koťátka se stala postupem času sebevědomá mladá kočička, která se raději, než hrám, věnuje klidnému lenošení v pelíšku. Jako pravá dáma věnuje velkou část dne péči o kožíšek, a aby se neřeklo, že je jen tak nějaká obyčejná Minda, tak si tak trochu vybírá v jídle. Kromě masíčka, hlavně syrového, má ráda lepší paštičky a taky mlíčko. Je samozřejmě čistitná, zvyklá na krytý záchůdek. Abidou byla již jednou umístěna a následně vrácena, protože se nesnesla s původní kočkou v domácnosti. Hledáme pro ni lidi, kteří by ocenili její neobvyklý vzhled a přitom by jim nevadilo zdravotní omezení, které má. V jednom uchu má totiž adenom - nezhoubný nádor, který občas způsobuje lehký výtok. Ucho je třeba čistit a občas do něj kapat ušní kapky. Rozhodně je třeba, aby Abidou byla pod veterinárním dohledem. Podle nejnovějších vyšetření se zdá, že by adenom měl být již ohraničený,m a tedy operabilní. Abidou bude šťastná v klidnější domácnosti bez dětí, kde se jí dostane dostatečné pozornosti. Teritorium: do bytu. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (3.10.2018)
 

Domov hledá: Zomm (kočka, 7 měsíců, Příbram)

3. 10. 2018

Zomm se svou sestrou Bee k nám přišly v létě, kdy je přinesla paní z Dobříše ve stavu, kdy už se koťata neudržela na nohou. Byla zesláblá, podvyživená, dehydrovaná, masivně začervená i zablešená. Pod dlouhou srstí pouze kostřičky, kterým jsme nedávaly moc šancí na přežití. Po opakovaném zbavování vnitřních i vnějších parazitů a opatrném krmení speciální dietou s postupným zvětšováním porcí (naštěstí měly obě od začátku až těžko uvěřitelnou chuť k jídlu) se z koťat začaly klubat hezké, dlouhosrsté kočičky a začaly krásně přibývat na váze, i když zůstaly drobnější (proto jsou vhodné pouze do bytu). Jejich srst prozrazuje, že někdy v minulosti mezi jejich předky proběhlo křížení některým dlouhosrstým plemenem, proto bude nutno o ni pečovat a kožíšek pravidelně česat, obě jsou zvyklé i na koupání a fénování. Dnes jsou z obou sester mazlivá a hravá koťata, kterým zůstala velká chuť k jídlu, jsou čistotné, naučené na kočičí toaletu. Chutná jim zejména syrové masíčko, ale s chutí si dají i kapsičky, konzervy a kotěcí granule. Kromě drobnějšího vzrůstu jim nezůstaly žádné další následky těžkých začátků. Jsou zdravé, vakcinované. Pro Zomm hledáme domov, ve kterém mohou být i děti, či malá slečna, kterou bude bavit svoji kočičku pravidelně česat. Teritorium: do bytu. Zvíře je bez čipu, nekastrované, očkované a odčervené. (3.10.2018)
 

Domov hledá: Bee (kočka, 7 měsíců, Příbram)

3. 10. 2018

Bee se svou sestrou Zomm k nám přišly v létě, kdy je přinesla paní z Dobříše ve stavu, kdy už se koťata neudržela na nohou. Byla zesláblá, podvyživená, dehydrovaná, masivně začervená i zablešená. Pod dlouhou srstí pouze kostřičky, kterým jsme nedávaly moc šancí na přežití. Po opakovaném zbavování vnitřních i vnějších parazitů a opatrném krmení speciální dietou s postupným zvětšováním porcí (naštěstí měly obě od začátku až těžko uvěřitelnou chuť k jídlu) se z koťat začaly klubat hezké, dlouhosrsté kočičky a začaly krásně přibývat na váze, i když zůstaly drobnější (proto jsou vhodné pouze do bytu). Jejich srst prozrazuje, že někdy v minulosti mezi jejich předky proběhlo křížení některým dlouhosrstým plemenem, proto bude nutno o ni pečovat a kožíšek pravidelně česat, obě jsou zvyklé i na koupání a fénování. Dnes jsou z obou sester mazlivá a hravá koťata, kterým zůstala velká chuť k jídlu, jsou čistotné, naučené na kočičí toaletu. Chutná jim zejména syrové masíčko, ale s chutí si dají i kapsičky, konzervy a kotěcí granule. Bee je při krmení o něco bojovnější a svou misku si tvrdě brání, přestože již dnes nemusí o potravu bojovat a je krmena pravidelně. Kromě drobnějšího vzrůstu těmto kočičkám nezůstaly žádné další následky těžkých začátků. Jsou zdravé, vakcinované. Pro Bee hledáme domov bez příliš malých dětí. Teritorium: do bytu. Zvíře je bez čipu, nekastrované, očkované a odčervené. (3.10.2018)
 

Domov hledá: Medunka (kočka, 2 roky 8 měsíců, Liberec)

27. 9. 2018

Celomouratá kočička Meduňka k nám přišla společně se svým, taktéž mourovaným, kamarádem Pašou. Oba byli zachráněni jako malá koťata z ulice starou paní, která se s nimi musela rozloučit po úrazu a následném přesunu do zařízení s pečovatelskou službou. Medunka je oproti Pašovi povahově výraznější - spíš individualistka, která ke štěstí kočičí společnost nepotřebuje. Zprvu byla velice plachá, ale nyní se již mazlí a vyhledává lidskou přízeň. Tato kočička hledá nenáročného lidského kamaráda, který ji poskytne zázemí – nejlépe bez dalších zvířat. V kočičí komunitě se straní společnosti ostatních koček, a to je také důvod, proč dobrovolně leze do karanténní klece (v níž je zachycena na fotografii). Miluje pohlazení a podrbání, nechá se i pochovat. U Meduňky také není problém s jídlem – zprvu jedla jen granule, ale nyní má období, kdy netrpělivě čeká na dobrou a velkou porci kočičí konzervy či vařené drůbeží maso. Jakmile se nese jídlo, natahuje krk a očekává, že dostane jídlo jako první, tak velice se těší na porci dobrého jídla. Medunka je vhodná spíš do klidnější domácnosti a po určité době, až se zabydlí a zvykne si, ocení možnost chodit ven. Kočička je čistotná, zvyklá na kočičí záchod s hrudkujícím stelivem. Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (27.9.2018)
 

Domov hledá: Paša (kocour, 2 roky 6 měsíců, Liberec)

10. 9. 2018

Celomouratý huňatý a velký kocour Paša je klidný a nekonfliktní kocour, který je spíš pozorovatel než akční typ. Ve společnosti jiných koček nicméně ožívá, je velice společenský a přítulný i k ostatním kočičkám, kdy se o ně otírá a mazlivě naklání hlavičku. Miluje jídlo a při podávání jídla, kdy se i ostatní, jako Paša nahrnou k jídlu, jde i jeho plachost stranou a nechává se hladit a drbat. V takové okamžiky se natáhne a přitiskne k zemi (doslova se rozplácne) a drží a jakoby říkal – pokračuj a drbej mě - a vychutnává si to. Ideálním domovem by pro něj byl byt či domek se zahrádkou, kde by se mohl stát společníkem k další klidné kočičce - společnost další kočky mu pomáhá překonat ostych z lidí i z nového prostředí. Paša není chovací, v náručí se zatím bojí. Paša je velice vděčný za dobré zázemí, nemá potřebu chodit ven, bude spokojený jako domácí bytový kocour. Je čistotný, zvyklý chodit na hrudkující stelivo. Při krmení upřednostňuje opravdu kvalitní kočičí konzervovanou stravu či vařené drůbeží maso – je to velký jedlík, ale kočičí granule mu nic neříkají. Paša pochází z kočičí kolonie, odkud se dostal ke staré paní, která se stará o opuštěné kočky. Ta se ho však kvůli závažným zdravotním problémům musela vzdát. Vzhledem k tomu, že je to tak hodný a klidný kocourek, byli bychom rádi, kdyby se co nejdříve dostal jako společník k jiné kočičce a do klidné domácnosti, bez malých dětí. Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (10.9.2018)
 

Domov hledá: Isabel (kočka, 10 měsíců, Liberec)

2. 8. 2018

Mourovaná Isabel je pěkná a akční kočička - štíhlá, na vysokých nohách - která se narodila v našem depozitu mourované kočce Mamině tři dny poté, co ji hodná krmící paní do depozita přivezla. Isabel a její čtyři sestry vyrůstaly od malička v bytových podmínkách; kočička je čistotná, naučená na škrabadlo. Je zvyklá na společnost dalších koček, hodných dětí a hodných pejsků. Isabel je velmi aktivní, hravá a mazlivá. V novém domově potřebuje společnost - nejlépe stejně starého kotěte či starší přátelské kočky (do adopce může jít společně s některou ze svých sester). Isabel je zvyklá na prémiové granule, kvalitní konzervy a vařené drůbeží. V záchůdku, který min. dvakrát denně čistíme, má hrudkující stelivo. Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (2.8.2018)
 

Domov hledá: Leny (kočka, 10 měsíců, Liberec)

26. 5. 2018

Leny je drobné mourované kotě, které se narodilo v našem depozitu mourované kočce Mamině tři dny poté, co ji hodná krmící paní do depozita přivezla. Leny a její čtyři sestry vyrůstají od malička v bytových podmínkách; kočička je čistotná, naučená na škrabadlo. Je zvyklá na společnost dalších koček, hodných dětí a hodných pejsků. Leny je akční, hravá a mazlivá. V novém domově potřebuje společnost - nejlépe stejně starého kotěte či starší přátelské kočky (do adopce může jít společně s některou ze svých sester). Leny je zvyklá na prémiové granule, kvalitní konzervy a vařené drůbeží. V záchůdku má hrudkující stelivo. Teritorium: do bytu. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (26.5.2018)
 

Domov hledá: Růženka (kočka, 1 rok 6 měsíců, Praha)

20. 3. 2018

Růženka je pěkná mourovaná kočička drobnější postaby. K lidem je trochu plašší, ale když ji ulovíte, nechá se ochotně mazlit. Na umísťovací výstavě se nechala nosit a hladit i od dětí. Dobře vychází s dalšími kočkami, je čistotná. Hodí se do bytu jako společnice k další přítelské kočce či kocourovi. V novém domově může ale i chodit ven, pokud bude výběh bezpečný (bez aut, nepřátelských lidí či psů). Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené. (20.3.2018)