Jdi na obsah Jdi na menu
 


Domovy hledají

alex-inz.jpgDomov hledá: Alex ( 4 měsíce, kocour, Mníšek pod Brdy)

Alex je jedním ze čtyř přeživších příbramských rezavých sourozenců.  Narodili se kočičce, kterou někdo ve vysokém stupni březosti zanechal večer na parkovišti u supermarketu zavřenou v bedně od banánů. Aby náhodou neutekla, bednu zalepili izolepou. Když po směně odcházeli poslední zaměstnanci, všimla si ostraha osaměle stojící krabice a chystala se volat policii. Z bedny se ale ozvalo mňoukání a syčení, tak do ní zaměstnanci nahlédli a vystresovanou kočku vysvobodili. Jedna z pokladních si ji vzala domů, že s ní druhý den zajde na veterinu. Ale snad ze stresu, snad už byl čas – ještě v noci kočka porodila pět rezavých koťat. Dnes jsou koťata připravena odejít do nového domova.

Alex bude zřejmě mohutný, ostražitý kocour. Už teď při svých hrách neustále sleduje, kde má své oblíbené „ strejdy“, ví, kde si nechal své hračky a dokonce si nosí ulovené maso do pelíšku a teprve tam ho jí. Prostě má své zvláštnosti. Jednou z nich je i to, že nepokrytě dává přednost „chlapské společnosti“. Nevadí mu ani občasné zasyčení nebo  výchovný pohlavek i od mnohem většího kocoura. Respektuje jejich postavení i velikost. Myslím, že by byl dobrým společníkem jinému kocourovi, který se doma třeba trochu nudí nebo hledá parťáka na hry na zahradě.

Rád se přijde pomazlit, nechá se hladit, ale je vidět, že jinak upřednostní kocouří společnost před lidskou. Proto pro něj hledáme rodinu bez dětí, klidně lidi hodně zaměstnané.  Alex je čistotný, zvyklý na všechny druhy steliva a v jídle si nevybírá. Bydlet může jak v bytě, tak i v domku se zahradou.

Zvíře je bez čipu, nekastrované, očkované a odčervené.